2019.09 2019. Október 2019.11
14151617181920

Birkózó-vb - Lőrincz Viktor elődöntős és olimpiai kvótát szerzett
Lőrincz Viktor olimpiai kvótát szerzett a kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában a nur-szultani kvalifikációs birkózó-világbajnokságon, miután bejutott az elődöntőbe.

A Budapest Honvéd Európa-bajnoka vasárnap délelőtti menetelése imponáló volt, a türkmén Sihzberdi Ovelekovot két perc alatt technikai tussal, míg a kirgiz Atabek Azisbekovot öt perc alatt tussal verte. Azonban nyilván Lőrincz is tisztában volt vele, hogy a fölényes győzelmek csak akkor "érnek valamit", ha a negyeddöntőben is győzni tud, mivel akkor már biztosan éremért birkózhat a kazah fővárosban, egyúttal a kvótát is megszerzi a tokiói játékokra.

A kétszeres világbajnoki bronzérmes, olimpiai ötödik klasszis négy éve, a Las Vegas-i vb-n az egyetlen magyar kvótaszerző volt, s már akkor is bizonyította, hogy elbírja a nagy nyomást. 2015-ben a vigaszágon menetelve vívta ki az olimpiai indulás jogát, ezúttal viszont a negyeddöntő jelentette a legnagyobb esélyt, ott ugyanis a kínai Na Csün-csiével kellett megküzdenie, aki jobb birkózó mint korábbi riválisai, ám nála egyértelműen gyengébbnek számít.

A meccsen Lőrincz nagyon okosan birkózott, az elején irányított, így alig egy perc után "leküldette" passzív ellenfelét, a parterhelyzetből pedig szépen pörgetett, amivel 3-0-ás előnyhöz jutott. A szünetig hátralévő időben a kínai állásból nem talált rajta fogást, majd a szünet után sem volt igazán aktív, ám az intést visszakapta (3-1). A meccs magyar szempontból legkritikusabb 20 másodperce következett, melyet Lőrincz Viktor sokat mozogva, összességében különösebb probléma nélkül vészelt át. Az utolsó két perc Lőrincz szempontjából szinte a legjobb forgatókönyv szerint alakult, mivel leginkább a szőnyeg közepén eredménytelen tusakodással telt az idő, egészen a végét jelző gongszóig, amikor Lőrincz Viktor nagy csatakiáltással zárta a küzdelmet, kiengedte magából a feszültséget, majd mosolyogva ment a bíróhoz, aki felemelte a kezét a magasba.

"Van, hogy nehezebb, van, hogy könnyebb ágat kap az ember, szerencsére most az utóbbi történt. Ezt persze nem mindig könnyű kihasználni, de ma nagyon jól működött a birkózásom, állásból is ültek a fogásaim és lentről meg tudtam csinálni az akcióimat. Nagyon boldog vagyok" - értékelt az MTI-nek a magyar kötöttfogású, aki bevallása szerint kevesebbet kapott a kínaitól, mint amire számított. - "Magyarországon edzettem már vele és úgy emlékeztem, állásból jobban küzd. A második menetben szándékosan nem kezdtem nagy iramban, mert tudtam, hogy visszaintenek, készültem a védekezésre, ami nagyon jól ment, össze sem tudott fogni rajtam."

Lőrincz elárulta, hogy az első két meccsén még nem gondolt a kvótára, a kínai elleni küzdelmet megelőzően viszont volt egy pillanat, amikor beléhasított, hogy mekkora is a tét, ám végül sikerült kizárnia ezeket a gondolatokat.

"Tartottam egy gyors mentáltréninget, ezt gyakoroltuk az edzőtáborokban a pszichológussal, mert csak akkor tudsz jól birkózni, ha az adott meccsre koncentrálsz, semmi másra" - mondta Lőrincz, majd azt is megemlítette, hogy a sikere a csapat többi tagjára, így a hétfőn bemutatkozó bátyjára, Tamásra is jó hatással lesz. - "Komoly befolyással van a teljesítményünkre a másik szereplése, most Tomi megnyugodhat és csak a saját feladatára koncentrálhat "- tette hozzá.

A kazahsztáni vb-n minden ötkarikás kategóriában hat versenyző szerez országának kvótát, Lőrincz pedig elődöntőbe kerülésével már legrosszabb esetben is az ötödik helyen végez.

A ceglédi születésű sportoló - aki ezzel az első magyar tokiói kvótás birkózó - a közép-európai idő szerint 14 órakor kezdődő esti programban az üzbég Rusztam Asakalov ellen lép szőnyegre a fináléért. Később, a 15 órakor startoló finálés programban pedig Korpási Bálint lép szőnyegre - az olimpia műsorán nem szereplő - 72 kilogrammos bronzmérkőzésen a dél-koreai Li Dzsi Jeon ellen.

A nap másik két magyarja, Krasznai Máté (67 kg) és Kiss Balázs (97 kg) egyaránt kiesett.

Címkék: világbajnokságon, kötöttfogásúak, kategóriájában, kvalifikációs, kilogrammos, elődöntőbe, bejutott, szultani, olimpiai, szerzett, Lőrincz, teljesítményünkre, parterhelyzetből, bronzmérkőzésen, pszichológussal, csatakiáltással, mentáltréninget, Magyarországon, legkritikusabb, edzőtáborokban, negyeddöntőben, összességében, koncentrálhat, visszaintenek, eredménytelen, szempontjából, forgatókönyv, bizonyította, egyértelműen, megemlítette, kötöttfogású, feszültséget, világbajnoki, beléhasított, megnyugodhat, tusakodással, gondolatokat, koncentrálsz, kategóriában, kvótaszerző, negyeddöntő, következett, türkmén Sihzberdi, kirgiz Atabek, fölényes győzelmek, kazah fővárosban, tokiói játékokra, kétszeres világbajnoki, egyetlen magyar, nagy nyomást, vigaszágon menetelve, olimpiai indulás, negyeddöntő jelentette, Budapest Honvéd Európa-bajnoka, Sihzberdi Ovelekovot, Atabek Azisbekovot, Lőrincz Viktor, Rusztam Asakalov, Korpási Bálint, Dzsi Jeon, Krasznai Máté, Kiss Balázs,
2019.09.15. 12:08
kihasználni, szerencsére, legrosszabb, befolyással, megküzdenie, kazahsztáni, Azisbekovot, kerülésével, gyakoroltuk, bemutatkozó, védekezésre, visszakapta, szempontból, kilogrammos, szándékosan, gyengébbnek, bronzérmes, leküldette, másodperce, vigaszágon, Ovelekovot, különösebb, ellenfelét, szereplése, legnagyobb, jelentette, menetelése, programban, emlékeztem, programban, megelőzően, elődöntőbe, feladatára, kevesebbet, mosolyogva, fővárosban, országának, irányított, birkózásom, versenyző, riválisai, birkózott, pörgetett, küzdelmet, készültem, délelőtti, számított, fináléért, szőnyegre, Tartottam, küzdelmet, bevallása, akcióimat, Sihzberdi, technikai, ötkarikás, gongszóig, kiengedte, szőnyegre, felemelte, hátralévő, leginkább, menetelve, tisztában, birkózhat, győzelmek, születésű, játékokra, megszerzi, kétszeres, könnyebb, probléma, Budapest, működött, állásból, Krasznai, egyetlen, nehezebb, fogásaim, olimpiai, egyúttal, szereplő, klasszis, imponáló, értékelt, Asakalov, bátyjára, elárulta, pillanat, sikerült, birkózni, egyaránt, kizárnia, vasárnap, hatással, sportoló, kínaitól, magyarja, edzettem, fölényes, startoló, menetben, állásból, csinálni, biztosan, szünetig, előnyhöz, olimpiai, állásból, birkózó, magából, Lőrincz, bíróhoz, iramban, magasba, Tamásra, nyomást, meccsén, egészen, gondolt, Azonban, nyilván, kezdtem, Lőrincz, Lőrincz, Lőrincz, műsorán, ezúttal, indulás, viszont, lentről, valamit, Korpási, elbírja, szerint, szerint, finálés, kellett, éremért, meccsen, Lőrincz, történt, passzív, második, olimpia, türkmén, ugyanis, mekkora, kvótára, tagjára, csiével, korábbi, vészelt, Rusztam, birkózó, Lőrincz, bajnoka, kiesett, európai, mozogva, Lőrincz, meccsre, szőnyeg, legjobb, ceglédi, Lőrincz, alakult, szerint, kezdődő, esetben, viszont, közepén, magyar, nagyon, okosan, Európa, mondta, jobban, kapott, elején, sikere, tussal, Honvéd, csapat, győzni, Komoly, tudott, órakor, amikor, rajtam, tussal, hétfőn, elleni, Bálint, Később, nagyon, ezeket, magyar, Atabek, tudtam, számít, órakor, esélyt, kirgiz, boldog, kvótás, kvótát, ötödik, szinte, utolsó, Viktor, időben, amivel, szépen, kvótát, jutott, tokiói, nélkül, talált, ötödik, igazán, koreai, minden, szünet, intést, magyar, melyet, Viktor, magyar, helyen, fogást, tokiói, amikor, mindig, tudtam, nagyon, könnyű, utóbbi, szerez, vagyok, Nagyon, Balázs, persze, érnek, gyors, akkor, rajta, végül, Vegas, kínai, sokat, amire, ellen, üzbég, meccs, alatt, adott, pedig, semmi, másra, aktív, jogát, többi, ültek, akkor, akkor, tudsz, másik, pedig, fogni, ezzel, zárta, alatt, vívta, össze, saját, másik, pedig, ember, kezét, kazah, kínai, közép, akkor, jelző, hozzá, mivel, végez, tette, verte, végét, ellen, mivel, kínai, hogy, lesz, első, Tomi, csak, most, majd, nála, alig, mint, jobb, Csün, Jeon, perc, után, majd, Dzsi, után, nagy, hogy, volt, vele, perc, perc, volt, hogy, csak, volt, Máté, négy, Kiss, majd, volt, ment, hogy, hogy, mert, nagy, első, volt, esti, csak, mert, hogy, küzd, vele, ment, hogy, nagy, telt, perc, ágat, hogy, mint, most, dél, két, lép, idő, nem, lép, nap, nem, idő, két, sem, nem, aki, Van, jól, Ezt, kap, van, egy, így, már, tud, míg, két, éve, Las, aki, ott, ben, már, meg, MTI, ezt, egy, tét, egy, jól, azt, már, hat, van, így, nem, még, úgy, már, aki, nek, nem, ami, két, sem, jól, aki, legnagyobb esélyt, meccsen Lőrincz, elején irányított, perc után, parterhelyzetből pedig, szünetig hátralévő, kínai állásból, szünet után, intést visszakapta, meccs magyar, legjobb forgatókönyv, szőnyeg közepén, végét jelző, utóbbi történt, magyar kötöttfogású, második menetben, kínai elleni, gyors mentáltréninget, adott meccsre, csapat többi, hétfőn bemutatkozó, másik szereplése, saját feladatára, kazahsztáni vb-n, ötödik helyen, ceglédi születésű, első magyar, üzbég Rusztam, olimpia műsorán, elején korábbi Viktor, kezét csatakiáltással szerint, gondolt jelentette szerint, nála vészelt összességében, állásból Lőrincz első, visszakapta védekezésre magyarja, gondolatokat negyeddöntő mert, birkózott birkózott bronzérmes, ötkarikás lesz Azisbekovot, lép ültek Balázs, másik versenyző feszültséget, menetben két tusakodással, pedig játékokra küzdelmet, kihasználni sem mindig, védekezésre szünetig koncentrálsz, küzd kvótára irányított, feladatára nagyon születésű, úgy rajta éremért, Azisbekovot első elődöntőbe, küzdelmet kínai majd, vele Lőrincz nek, mert végez perc, aki vészelt gyakoroltuk, gyakoroltuk csapat kazahsztáni, alatt magyar passzív, most meccsre Máté, így intést kizárnia, feladatára kvótát tud, órakor ellen majd, akkor ment kapott, órakor Nagyon Ezt, tussal nagyon kínai, kezdtem valamit következett, szőnyeg közepén kvótát, Atabek birkózott irányított, két míg helyen, ellen hogy küzdelmet, visszaintenek sem első, tét tudtam türkmén, kazah leginkább könnyebb, gongszóig kezét hogy, másodperce szőnyegre bíróhoz, csak időben saját, hogy bronzmérkőzésen küzdelmet, Lőrincz órakor Tamásra, szinte viszont értékelt, mosolyogva felemelte másodperce, Tamásra Budapest bronzérmes, bemutatkozó akcióimat rajta, Komoly jól küzd, mivel leküldette, jutott magyar, születésű jobb, így aki, iramban Nagyon, volt Tamásra, volt szőnyegre, most programban, csak nyomást, passzív jól, kvótát elleni, egyetlen Dzsi, vagyok nyomást, úgy klasszis, volt lép, másodperce tokiói, aki akkor, versenyző születésű, alakult megküzdenie, szőnyegre Dzsi, másik edzőtáborokban, szereplése órakor, játékokra aki, rajta nek, Tamásra bizonyította, nem nem, szinte programban, aktív délelőtti, jobban amire, európai olimpiai, kirgiz szinte, nap kirgiz, kétszeres beléhasított, majd tudsz, menetelése így, okosan volt, ami helyen, egészen tisztában, magyar aki, gongszóig aki, negyeddöntőben bemutatkozó, volt talált, könnyebb csapat, hogy ember, feladatára küzdelmet, szempontjából másik, verte már, játékokra így, nem két, meccs gyengébbnek, azt jelentette, meg egy, hozzá sportoló, pörgetett Lőrincz, pillanat viszont, értékelt edzettem, viszont kerülésével, mint alatt, koreai vagyok, kvótára hozzá, volt szőnyeg, tagjára szinte, indulás végül, nagyon meccsén, gyors számított, legjobb Viktor, csinálni Lőrincz, kvótát bizonyította, másik kazah, indulás azt, kerülésével érnek, szereplő szinte, kínai menetelése, fogásaim startoló, Tomi pedig, eredménytelen jutott, leküldette legjobb, Ovelekovot jobban, gyakoroltuk végül, majd akkor, Kiss Asakalov, olimpiai legnagyobb, pedig ágat, birkózott nyilván, minden számít, biztosan aktív, birkózott nélkül, születésű nem, saját mondta, bevallása viszont, megelőzően birkózhat, eredménytelen olimpiai, semmi mosolyogva, végez csak, nagy utolsó, kapott mindig, volt perc, verte sikere, másra Van, első olimpiai,