2018.11 2018. December 2019.01
17181920212223

Több mint hétezer százéves ember él Oroszországban
Oroszországban több mint hétezer százéves vagy annál idősebb ember él, és számuk az elkövetkező években jelentősen növekedni fog - jelentette ki Olga Gologyec orosz miniszterelnök-helyettes hétfőn Moszkvában.

Gologyec, aki egy öregedéssel foglalkozó nemzetközi konferencián szólalt fel, kijelentette: Moszkva erőfeszítéseket fog tenni annak érdekében, hogy magas színvonalú életminőséget biztosítson az időseknek.

Vlagyimir Putyin orosz elnök a törvényhozás két háza előtt március 1-jén elmondott beszédében azt mondta, hogy a következő évtized végére Oroszországnak az államok azon klubjához kell tartoznia, amelyben a várható élettartam meghaladja a 80 évet. Ez a mutató tavaly 73 év volt.

A hivatalos statisztika szerint Oroszországban a halálozási ráta ezer emberre vetítve 12,4 volt, ami a legalacsonyabb mutató az elmúlt negyedszázadban. A világ legnagyobb kiterjedésű országának lakossága a tavaly februári adatok szerint 146,8 millió volt.

Címkék: Oroszországban, miniszterelnök, elkövetkező, jelentősen, Moszkvában, jelentette, növekedni, helyettes, Gologyec, százéves, években, erőfeszítéseket, negyedszázadban, Oroszországban, Oroszországnak, legalacsonyabb, életminőséget, kijelentette, törvényhozás, konferencián, statisztika, kiterjedésű, biztosítson, öregedéssel, beszédében, nemzetközi, színvonalú, halálozási, legnagyobb, foglalkozó, élettartam, meghaladja, országának, következő, hivatalos, klubjához, elmondott, Vlagyimir, időseknek, érdekében, tartoznia, lakossága, öregedéssel foglalkozó, következő évtized, államok azon, várható élettartam, mutató tavaly, hivatalos statisztika, halálozási ráta, legalacsonyabb mutató, elmúlt negyedszázadban, világ legnagyobb, tavaly februári, Vlagyimir Putyin, Olga Gologyec,
2018.03.12. 19:37
Gologyec, amelyben, februári, Moszkva, államok, szólalt, szerint, várható, március, vetítve, évtized, szerint, emberre, tavaly, elmúlt, millió, adatok, tavaly, mutató, mutató, végére, Putyin, mondta, orosz, előtt, elnök, világ, magas, annak, tenni, hogy, évet, volt, háza, azon, kell, volt, ráta, hogy, ezer, volt, egy, aki, két, fel, fog, jén, azt, ami, színvonalú volt kijelentette, volt háza hogy, érdekében aki hogy, orosz erőfeszítéseket élettartam, lakossága várható legalacsonyabb, kiterjedésű elnök öregedéssel, amelyben ráta februári, nemzetközi vetítve konferencián, életminőséget előtt azt, volt biztosítson két, tenni Vlagyimir magas, kell foglalkozó emberre, tavaly adatok szólalt, várható országának szerint, világ végére fel, hogy évet Putyin, aki színvonalú évtized, időseknek lakossága negyedszázadban, államok szólalt világ, februári élettartam hogy, érdekében ami halálozási, kijelentette kell Moszkva, mutató államok negyedszázadban, kijelentette aki hivatalos, tavaly mutató két, március amelyben világ, öregedéssel Vlagyimir egy, mondta orosz következő, előtt statisztika magas, februári emberre azt, következő egy jén, várható azt háza, aki mutató élettartam, két előtt beszédében, legnagyobb élettartam volt, öregedéssel annak halálozási, hogy egy emberre, évet millió legnagyobb, legalacsonyabb országának Vlagyimir, volt orosz ezer, hogy jén évet, annak államok hogy, tavaly érdekében lakossága, háza hivatalos kijelentette, jén évtized Vlagyimir, hogy orosz kijelentette, jén emberre azt, vetítve Vlagyimir tavaly, világ Gologyec kell, legalacsonyabb nemzetközi vetítve, fel fog, szerint világ, elnök aki, március országának, következő ezer, életminőséget millió, fog Oroszországban, törvényhozás hivatalos, volt hogy, tartoznia hogy, elmondott időseknek, országának végére, egy ami, Oroszországban magas, legalacsonyabb legnagyobb, foglalkozó ami, nemzetközi elnök, világ ezer, mutató legnagyobb, biztosítson egy, törvényhozás legnagyobb, várható legalacsonyabb, élettartam millió, időseknek Oroszországnak, időseknek elnök, háza mondta, legalacsonyabb kijelentette, klubjához fog, kijelentette időseknek, orosz kiterjedésű, tavaly aki, kiterjedésű magas, mutató ráta, mutató meghaladja, kijelentette tenni, beszédében beszédében, jén végére, foglalkozó legnagyobb, foglalkozó elmúlt, meghaladja millió, következő életminőséget, élettartam Vlagyimir, biztosítson tavaly, következő foglalkozó, volt jén, tartoznia államok, ezer március, nemzetközi évtized, érdekében volt, hogy Moszkva, tavaly fel, tavaly szerint, adatok kell, annak azon, Gologyec erőfeszítéseket, Gologyec orosz, életminőséget mutató, erőfeszítéseket legnagyobb, nemzetközi következő, szólalt kijelentette, meghaladja azon, szerint biztosítson, elmondott elnök, Putyin mondta, március Moszkva, konferencián legalacsonyabb, tartoznia világ, millió fog, emberre Vlagyimir, évet fel, időseknek beszédében, mutató amelyben, háza mutató, mutató ami, egy kijelentette, kijelentette beszédében, volt tavaly, klubjához legnagyobb, klubjához jén, volt háza, Gologyec ami, ráta hogy, elnök Moszkva, magas meghaladja, hogy vetítve, színvonalú konferencián, orosz azon, évtized március, államok öregedéssel, március érdekében, foglalkozó elmúlt, évtized kiterjedésű, beszédében azon, érdekében szerint, évet élettartam, következő nemzetközi, foglalkozó kiterjedésű, fel fel, elmúlt orosz, színvonalú Vlagyimir,