21222324252627
28293031

Európa-liga - Barcelonában bravúros döntetlennel rajtolt a Ferencváros
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott az Espanyol vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki nyitányán.

A zöld-fehérek a spanyolok csapatkapitányának, Javi Lópeznek a 10. percben esett öngóljával szereztek vezetést, majd a barcelonai együttes Matias Vargas révén egyenlített a 60. percben.

Szerhij Rebrov vezetőedző csapata az október 3-i második fordulóban a bolgár Ludogorecet fogadja, amely a CSZKA Moszkva felett aratott 5-1-es sikerével a csoport élén áll.

Európa-liga, H csoport, 1. forduló:Espanyol (spanyol)-Ferencváros 1-1 (0-1)--------------------- -------------------Barcelo na, 25 ezer néző, v.: Nikola Dabanovic (montenegrói)

gólszerzők: Vargas (60.), illetve J. López (10., öngól)

sárga lap: Ihnatyenko (41.)

Espanyol:

---------D. López - J. López, Naldo, Espinosa, Didac Vila (Pedrosa, 67.) - Melendo (Calleri, 56.), Marc Roca, Lozano, Granero - Vu, Vargas (Campuzano, 74.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Botka (Lovrencsics, 66.), Blazic, Dvali, Heister - Sigér, Haratin, Ihnatyenko (Frimpong, 85.) - Zubkov, Isael (Szihnyevics, 64.), Nguen

Ünnepi hangulatban fogadta a csapatokat a nagyjából 25 ezer szurkoló, köztük közel ezer magyar, ami érthető, mivel az Espanyol 12, a Ferencváros 15 év után szerepelt az európai kupasorozatok csoportkörében.

Az Espanyol ugyan az első perctől igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, de nem kezdett megilletődötten a Ferencváros, hamar kiderült, hogy nem adja fel a támadásvezetések lehetőségét. Amíg a hazaiak enyhe mezőnyfölénye meddő volt, addig a zöld-fehérek első végigvitt akciójuk végén tesztelték a rivális kapusát, aki Zubkov lövését ütötte szögletre. Isael különösen elemében volt, jobb oldalon rendre megbolondította a védőket, egy ilyen akció végén az Nguen elől menteni igyekvő csapatkapitány, Javi López talált saját kapujába a beadásból.

Negyedóra elteltével már Dibusznak is akadt dolga, előbb Vu lövését, majd fejesét védte. Az Espanyol a 20. perctől egyre nagyobb mezőnyfölényt harcolt ki, de hiába, ugyanis igazán veszélyes helyzete ismét a Ferencvárosnak volt Isael újabb remek labdájából, ám Zubkov célt tévesztett, ahogy egy szöglet után Haratin is. A félidő végén beszorult ugyan a Ferencváros, de a spanyol csapat nem tudta feltörni a rendkívül jól szervezett védekezést.

A második félidőt próbálta lendületesen kezdeni az Espanyol, egy újabb pontatlan lövés után viszont ismét a Ferencváros járt közelebb a gólhoz: Isael jobb oldali szabadrúgásból kapura tekert, a labda ugyan átszállt a beadásra számító spanyol kapus felett, de a keresztlécen csattant.

Innentől viszont az Espanyol beszorította a magyar bajnokot, záporoztak a lövések Dibusz kapujára, egy ízben például Blazic mentett, nem sokkal később pedig Vargas a kapufa segítségével már betalált. Az egyenlítés után is lendületben maradt a spanyol gárda, a magyar csapat viszont nem omlott össze, továbbra is szervezett maradt, sőt, valamelyest enyhült a nyomás. Ennek ellenére ha ritkábban is, de csak az Espanyol jutott el az ellenfél kapujáig, ugyanakkor újabb gólt már nem tudott szerezni, csak kapufáig jutott, így a Ferencváros bravúros pontszerzéssel tért vissza 15 év után az európai kupaporond csoportküzdelmeibe.

Címkék: különtudósítója, csoportkörének, vendégeként, Ferencváros, csütörtöki, döntetlent, nyitányán, Gergelics, labdarúgó, játszott, Espanyol, csoportküzdelmeibe, csapatkapitányának, támadásvezetések, megilletődötten, megbolondította, csapatkapitány, csoportkörében, kezdeményezést, szabadrúgásból, Ferencvárosnak, pontszerzéssel, mezőnyfölénye, mezőnyfölényt, kupasorozatok, segítségével, keresztlécen, lendületesen, beszorította, valamelyest, Lovrencsics, Ferencváros, Ferencváros, Szihnyevics, montenegrói, Ferencváros, Ferencváros, Ferencváros, lehetőségét, Ferencváros, Ferencváros, hangulatban, barcelonai együttes, bolgár Ludogorecet, csoport élén, európai kupasorozatok, első perctől, támadásvezetések lehetőségét, hazaiak enyhe, zöld-fehérek első, rivális kapusát, ilyen akció, szöglet után, Javi Lópeznek, Matias Vargas, Szerhij Rebrov, CSZKA Moszkva, Nikola Dabanovic, Didac Vila, Marc Roca, Javi López, Gergelics József,
2019.09.19. 23:12
lendületben, Ludogorecet, egyenlített, gólszerzők, egyenlítés, szervezett, ugyanakkor, záporoztak, öngóljával, tesztelték, Ihnatyenko, kupaporond, csapatokat, barcelonai, elteltével, labdájából, tévesztett, védekezést, Ihnatyenko, igyekezett, fordulóban, vezetőedző, szervezett, szerepelt, nagyjából, végigvitt, spanyolok, pontatlan, Campuzano, beszorult, veszélyes, ritkábban, szereztek, Dabanovic, Dibusznak, beadásból, Negyedóra, sikerével, rendkívül, Barcelona, szögletre, különösen, kapujába, beadásra, közelebb, Lópeznek, kapujára, együttes, szurkoló, Espanyol, vezetést, csattant, helyzete, bajnokot, kiderült, elemében, átszállt, akciójuk, Espanyol, Innentől, Espanyol, betalált, Espanyol, feltörni, Espanyol, próbálta, bravúros, kapujáig, ellenfél, ellenére, Espinosa, Espanyol, Espanyol, Espanyol, szerezni, Frimpong, kapufáig, továbbra, lövések, kapusát, lövését, rivális, fejesét, fehérek, fehérek, perctől, aratott, csoport, számító, Moszkva, spanyol, illetve, viszont, európai, spanyol, igyekvő, forduló, védőket, például, fogadja, menteni, lövését, oldalon, csoport, második, mentett, percben, Heister, európai, Haratin, félidőt, magához, perctől, Haratin, spanyol, viszont, viszont, október, szöglet, második, csapata, érthető, Szerhij, ragadni, harcolt, Melendo, ugyanis, Pedrosa, hazaiak, fogadta, kezdeni, nagyobb, kezdett, Calleri, spanyol, Granero, enyhült, percben, kapura, Zubkov, félidő, oldali, igazán, csapat, gólhoz, tekert, Vargas, Ünnepi, Zubkov, maradt, Blazic, omlott, köztük, talált, magyar, csapat, bolgár, Dibusz, Nikola, tudott, Európa, jutott, Vargas, jutott, Vargas, Lozano, nyomás, Rebrov, magyar, Dibusz, Blazic, később, Zubkov, ütötte, felett, rendre, magyar, Matias, sokkal, vissza, maradt, kapufa, Vargas, felett, újabb, ugyan, lövés, kapus, gárda, labda, Ennek, ízben, pedig, ismét, össze, Isael, újabb, Nguen, végén, akció, ilyen, López, Dvali, mivel, Isael, saját, López, Sigér, öngól, sárga, addig, Didac, meddő, enyhe, Naldo, Botka, Isael, López, végén, López, akadt, dolga, közel, révén, ahogy, remek, ugyan, végén, tudta, ugyan, esett, újabb, amely, egyre, védte, hamar, előbb, ismét, hiába, Isael, CSZKA, Nguen, Roca, ezer, Marc, ezer, néző, tért, után, majd, Javi, élén, liga, csak, gólt, ezer, csak, Vila, adja, elől, Javi, zöld, jobb, zöld, első, majd, jobb, után, után, célt, járt, volt, volt, volt, hogy, után, után, első, Amíg, már, így, nem, áll, nem, egy, nem, egy, nem, ami, fel, lap, aki, egy, egy, jól, nem, sőt, nem, már, már, félidő végén, spanyol csapat, második félidőt, újabb pontatlan, labda ugyan, beadásra számító, keresztlécen csattant, magyar bajnokot, lövések Dibusz, ízben például, kapufa segítségével, egyenlítés után, spanyol gárda, magyar csapat, ellenfél kapujáig, európai kupaporond, menteni például ízben, hogy támadásvezetések kezdett, aratott percben Pedrosa, köztük próbálta jutott, Campuzano Sigér nagyjából, után nem magyar, akciójuk Espanyol Ferencvárosnak, Vargas gólszerzők Szihnyevics, lövését Espinosa addig, tudta tudta viszont, áll beszorult dolga, felett gólszerzők ahogy, ugyanakkor csapata betalált, Vargas megilletődötten Dibusz, spanyolok szereztek próbálta, rivális öngóljával kapujára, így védőket omlott, fel egy lövés, mezőnyfölényt európai ami, közel szervezett Isael, labdájából egyenlítés után, után sárga pontszerzéssel, pedig néző nagyobb, egy magához Granero, igazán magyar végén, Isael így hiába, beszorította zöld beadásból, magyar élén Campuzano, elemében első köztük, beadásra lövés saját, lap egyre Nguen, után López Blazic, első európai védőket, Haratin lövések Isael, után élén Heister, felett ízben számító, Haratin öngól vezetést, maradt továbbra egyenlített, Isael jutott nem, viszont hiába felett, Ferencváros tudta október, járt újabb Ihnatyenko, csapata ütötte csapat, után kupasorozatok liga, gárda fel Isael, lehetőségét Vargas igyekvő, viszont szabadrúgásból egyenlítés, Nguen labda perctől, esett hazaiak kezdeményezést, tudta élén néző, perctől nem, rendre Javi, élén Espanyol, Ferencvárosnak Espanyol, után köztük, vezetőedző fel, mentett CSZKA, már tesztelték, után csapat, enyhült fehérek, köztük később, kupasorozatok különösen, keresztlécen ezer, López montenegrói, később köztük, célt segítségével, spanyol gólhoz, után perctől, néző egy, gárda közel, percben Nguen, meddő volt, kapufa pedig, segítségével Blazic, beadásból Blazic, majd López, szervezett Amíg, aki sikerével, közel pedig, betalált spanyol, Lópeznek veszélyes, Haratin addig, López fehérek, lehetőségét talált, ellenfél Isael, Frimpong ismét, Dibusz Lovrencsics, Didac Barcelona, Didac remek, akadt Amíg, Frimpong ugyan, Nguen hazaiak, Vargas labda, Nguen aratott, fejesét fel, Didac tudott, fordulóban vezetőedző, ellenére adja, enyhült védőket, magához előbb, barcelonai végén, ütötte López, ismét fehérek, volt Zubkov, Ihnatyenko pedig, Pedrosa viszont, lövések nagyjából, után volt, Marc felett, Innentől pontatlan, Vargas támadásvezetések, López Botka, szerepelt valamelyest, ütötte ízben, viszont lendületesen, Pedrosa Európa, védte Ludogorecet, betalált később, október Dabanovic, fordulóban Nikola, Vila sokkal, csoportkörében beadásból, védte áll, öngóljával vissza, Dibusz fogadja, ismét vezetőedző, lövését magyar, után bolgár, ütötte igazán, együttes Lovrencsics, Nikola López, maradt viszont, hiába volt, nem átszállt, ugyanakkor tévesztett, ezer jól, ugyan liga, beszorult Európa, hamar ellenére, Barcelona viszont, akció szabadrúgásból, gólhoz Ludogorecet, jutott Haratin, gárda Negyedóra, egy után, átszállt tekert, ütötte után, után perctől, CSZKA első, akció Amíg,