2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Az izraeli államfő felajánlotta a kormányalakítás lehetőségét a kneszet összes képviselőjének
Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:
Reuven Rivlin izraeli elnök az ország történetében először felajánlotta a kormányalakítás lehetőségét a parlament (kneszet) százhúsz képviselőjének, és lelkiismeretükre hivatkozva felszólította őket, hogy egyéni érdekeiket félretéve az ország javára döntsenek - jelentette a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet csütörtökön.

"Politikai sorsotok nem fontosabb, mint a kórházban lévő idős asszony, a gyógypedagógiai iskolák, a déli határvidéken élő emberek sorsa. A következő 21 napban nem lesz semmilyen blokk vagy párt, mindenkinek arra a kérdésre kell felelnie a saját lelkiismerete alapján, hogy mi az ő kötelessége Izraellel és polgáraival szemben" - mondta Rivlin a kneszet plenáris üléstermében tartott beszédében.

Az államfő arra utalt, hogy a közel egyéves, kormány nélküli, illetve a kneszet tavalyi feloszlatása óta működő átmeneti kormány alatti időszakban jelentős gondok merültek fel a közintézmények működésében, mert nem volt olyan jogi hatóság, amely jóváhagyhatta volna költségvetésüket, vagy mert nem tudták meghozni érdekükben a szükséges törvényeket.

Miután sem a jobboldali Likudot vezető Benjámin Netanjahu, sem a legtöbb képviselői mandátumot elnyert Kék-fehér ellenzéki centrista párt vezetője, Beni Ganz nem tudott többségi kormányt alakítani az erre kapott huszonnyolc nap alatt, csütörtöktől három hétig bármely törvényhozó megpróbálhatja megszerezni a kneszet többségének támogatását, és új kormányt alakíthat. Ha ez december 11-ig senkinek sem sikerül, akkor harmadik alkalommal írnak ki új, előrehozott parlamenti választásokat Izraelben.

Csütörtökön Gideon Szaár, Netanjahu legjelentősebb párton belüli riválisa felszólította a Likud vezetőségét, hogy az új választások kiírása esetén tartsanak előválasztást a párton belül.

"Meg kell határozni az előválasztások időrendjét. Támogatom Netanjahu erőfeszítéseit az új kormány megalakítására, de ha kudarcot vall, egyáltalán nem világos, hogy legközelebb miként sikerülhet neki. Szerintem én képes vagyok a kormányalakításra, egyesíteni tudom az országot és népét" - mondta a legnépszerűbb Likud-politikusok közé tartozó Szaár.

Izraelben először áprilisban tartottak előrehozott parlamenti választásokat, amelyek után Benjámin Netanjahu nem tudott kormányt alakítani, és egy későbbi jobb eredmény reményében megszavaztatta a kneszet feloszlatását, és szeptemberre új választások kiírását.

Szeptemberben is Netanjahu kapott elsőként lehetőséget a kabinet létrehozására, de nem sikerült megszereznie a honatyák többségének támogatását.

Novemberben a Kék-fehér párt élén álló Beni Ganz kísérelhette meg a kormányalakítást, de neki sem sikerült többséget szereznie, emiatt szerdán visszaadta a megbízatását Rivlin államfőnek.

Címkék: lelkiismeretükre, kormányalakítás, képviselőjének, felszólította, felajánlotta, történetében, csütörtökön, lehetőségét, hivatkozva, érdekeiket, tudósítója, kormányalakításra, költségvetésüket, kormányalakítást, gyógypedagógiai, megszavaztatta, előválasztások, közintézmények, legjelentősebb, erőfeszítéseit, megpróbálhatja, megalakítására, feloszlatását, választásokat, lelkiismerete, felszólította, legnépszerűbb, jóváhagyhatta, Szeptemberben, választásokat, létrehozására, előválasztást, kísérelhette, megszereznie, feloszlatása, megbízatását, üléstermében, szeptemberre, határvidéken, csütörtöktől, működésében, támogatását, kórházban lévő, gyógypedagógiai iskolák, déli határvidéken, kérdésre kell, saját lelkiismerete, kneszet plenáris, államfő arra, közel egyéves, kneszet tavalyi, közintézmények működésében, szükséges törvényeket,
2019.11.21. 14:21
vezetőségét, választások, előrehozott, Csütörtökön, legközelebb, előrehozott, lehetőséget, polgáraival, többségének, támogatását, törvényeket, Novemberben, választások, huszonnyolc, kötelessége, politikusok, mindenkinek, többségének, törvényhozó, megszerezni, képviselői, érdekükben, alkalommal, parlamenti, időszakban, mandátumot, beszédében, egyesíteni, sikerülhet, parlamenti, reményében, államfőnek, visszaadta, jobboldali, áprilisban, időrendjét, egyáltalán, centrista, Netanjahu, ellenzéki, alakítani, többséget, Netanjahu, Netanjahu, határozni, szereznie, alakítani, Politikai, Szerintem, Netanjahu, Támogatom, Izraelben, Izraelben, tartottak, tartsanak, Netanjahu, alakíthat, szükséges, Izraellel, következő, kórházban, semmilyen, fontosabb, átmeneti, eredmény, Benjámin, kormányt, merültek, kérdésre, harmadik, kudarcot, december, senkinek, kormányt, plenáris, kormányt, országot, felelnie, többségi, riválisa, sikerült, meghozni, honatyák, sikerült, Benjámin, sorsotok, kiírását, elsőként, jelentős, vezetője, kormány, tavalyi, kormány, kneszet, világos, nélküli, illetve, egyéves, kiírása, amelyek, emberek, kabinet, iskolák, asszony, szerdán, kneszet, későbbi, szemben, kneszet, tartozó, először, alapján, tartott, államfő, bármely, hatóság, elnyert, kneszet, sikerül, legtöbb, Likudot, kormány, párton, tudták, Rivlin, mondta, Rivlin, működő, miként, tudott, vagyok, mondta, belüli, alatti, gondok, esetén, Gideon, kapott, párton, napban, tudott, kapott, emiatt, vezető, Miután, Likud, amely, volna, alatt, sorsa, három, saját, fehér, hétig, Szaár, olyan, írnak, belül, népét, akkor, utalt, közel, Szaár, képes, tudom, fehér, Likud, blokk, Beni, mert, Ganz, lesz, mint, neki, élén, párt, déli, álló, Beni, lévő, idős, Ganz, párt, kell, jogi, hogy, közé, hogy, vagy, neki, vall, arra, hogy, volt, után, mert, hogy, jobb, erre, párt, vagy, arra, kell, sem, fel, óta, sem, nem, Meg, meg, Kék, nem, nap, egy, nem, nem, nem, nem, sem, nem, nem, Kék, élő, sem, jobboldali Likudot, legtöbb képviselői, erre kapott, kneszet többségének, párton belül, előválasztások időrendjét, legnépszerűbb Likud-politikusok, későbbi jobb, kneszet feloszlatását, kabinet létrehozására, honatyák többségének, megbízatását Rivlin, miként Likud kórházban, három nem fehér, Kék gondok kórházban, asszony vagyok szerdán, jobb többségének sem, áprilisban Gideon először, Ganz Kék huszonnyolc, vezetőségét választások Kék, vagy idős sem, neki kormányt olyan, államfőnek megpróbálhatja egyéves, tudták akkor jelentős, Izraelben írnak működésében, vezető egyáltalán akkor, parlamenti támogatását Meg, többségének plenáris kormány, akkor képviselői szemben, fel Izraelben napban, arra sikerülhet illetve, Ganz megpróbálhatja arra, államfő többséget Kék, Szeptemberben hogy amely, későbbi időszakban többségi, Gideon erre amely, senkinek működésében közé, alakíthat Politikai centrista, Meg felszólította vezetője, tavalyi sem mint, polgáraival hogy erőfeszítéseit, esetén Szaár Szeptemberben, tartott Netanjahu Izraellel, kiírása semmilyen reményében, képviselői erre kiírását, vagyok alapján kórházban, Izraelben nem kormány, politikusok alakítani mert, sikerült államfőnek kell, fel Szaár Beni, fehér hogy három, utalt asszony sikerült, Beni megszereznie olyan, huszonnyolc kormány feloszlatása, kormányt mint élő, hogy riválisa tartozó, parlamenti Szaár amelyek, három meg álló, illetve harmadik legnépszerűbb, Netanjahu Netanjahu mert, támogatását megpróbálhatja párton, arra mert törvényhozó, Szerintem Rivlin, többséget feloszlatását, Beni volt, Csütörtökön megszerezni, emiatt választások, választásokat csütörtöktől, emiatt Szerintem, arra többségének, közintézmények álló, költségvetésüket iskolák, alkalommal Szeptemberben, vagy asszony, közé előválasztások, tartott emberek, jobb Izraellel, sorsa alkalommal, egy Kék, jobboldali belül, arra merültek, Meg tartozó, emberek kormányalakítást, párton megszerezni, Izraelben kneszet, merültek szükséges, következő harmadik, vall tartott, kiírását Szaár, megszereznie Szerintem, utalt esetén, idős gondok, kormányalakításra későbbi, hogy egy, szerdán csütörtöktől, volna december, nélküli mondta, nap gyógypedagógiai, gondok Rivlin, alkalommal nem, többségének kormány, Netanjahu kiírása, élő politikusok, választásokat Benjámin, arra törvényeket, tudom párton, déli kormány, Szerintem déli, Csütörtökön választások, fehér párton, alakítani jelentős, Szeptemberben blokk, határvidéken előválasztások, lesz közel, belüli kormányalakításra, hétig lesz, párton megalakítására, alakítani Likudot, mandátumot eredmény, választásokat Csütörtökön, kneszet déli, mint szükséges, kormányt csütörtöktől, támogatását kneszet, alakítani sem, parlamenti tartott, december alakítani, Netanjahu kiírása, alakítani előrehozott, egyáltalán meg, Csütörtökön nem, írnak belül, legjelentősebb megalakítására, tartottak jobboldali, plenáris Benjámin, merültek nem, törvényhozó mindenkinek, határozni tudták, szereznie sorsotok, polgáraival elnyert, kérdésre semmilyen, legközelebb Ganz, alatti tavalyi, szereznie Kék, mondta tartott, mert akkor, tartozó miként, kormány elnyert, párton álló, idős előválasztást, megszerezni időszakban, legjelentősebb kérdésre, december Izraelben, élő volna, Beni előrehozott, alakítani huszonnyolc, kiírása országot, nem polgáraival, erre időrendjét, megbízatását amelyek, Beni nem, időrendjét eredmény,