12131415161718
19202122232425
2627282930

Női kosárlabda Eb-selejtező - Nem bírtak az oroszokkal a magyarok
A magyar női kosárlabda-válogatott hét ponttal kikapott Miskolcon az orosz csapattól pénteken az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

Eredmény:

C csoport, 3. forduló:Magyarország-Orosz ország 64-71 (10-18, 13-19, 21-21, 20-13)-------------------- -------------------------- ------------------

A magyar csapat legjobb dobói: Krivacsevics 13, Studer 12, Raksányi 8, Varga 8, Határ 8

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese novemberben Litvániát vendégként (73-70), míg Albániát házigazdaként (137-48) győzte le. Az orosz együttes ugyancsak mindkét eddigi mérkőzését megnyerte, míg a szerdai rivális, Litvánia két vereséggel áll.

A szombati csatában a magyarok 4-3-ig vezettek, majd főként Studer Ágnes jóvoltából 17-18-nál közelítették meg ismét a vendégeket. A folytatásban egyre jobban leszakadtak a házigazdák, és a nagyszünetben már 14 pontos hátrányban voltak (23-37).

Térfélcsere után a centerposzton rendkívül erős oroszok tartották a 15 pont körüli különbséget, majd a 27. percben húsz pontra megléptek (33-53). Székely Norbert időkérését követően sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez, sőt a zárószakaszban három ízben is már csak hét pont volt a hátrány. A csapatkapitány Raksányi Krisztina kosarával 63-68 állt az eredményjelzőn, ám az utolsó két percben az orosz válogatott büntetőzött jobban.

Székely Norbert a lefújás után elismerően beszélt csapatáról az M4 Sportnak:

"Szünet után esélyt teremtettünk a felzárkózásra, a lányok a második félidőre elhitték, hogy van keresnivalójuk. A harmadik negyed hozzáállásával úgy gondolom, el lehet bukni. Bánt a vereség, de ebből építkezni lehet, és talán le tudjuk győzni szerdán a litvánokat" - tette hozzá.

A 2/1-es győzelmi mérleggel álló magyarok szerdán a két forduló után nyeretlen litvánokat fogadják Miskolcon.

A 2019-es Eb-nek Szerbia és Lettország ad otthont, a selejtezőből a nyolc csoportgyőztes és a hat legjobb második vesz részt a tornán. A magyar válogatott novemberben, az Albánia és Oroszország elleni idegenbeli találkozókkal zárja a selejtezősorozatot.

Tavaly júniusban a csehországi Eb-n a magyar csapat - még Stefan Svitekkel a kispadon - egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), és végül a 9-12. helyen zárt.

Címkék: selejtezősorozat, fordulójában, válogatott, kosárlabda, csapattól, Miskolcon, harmadik, kikapott, pénteken, bajnoki, ponttal, selejtezősorozatot, keresnivalójuk, csapatkapitány, hozzáállásával, csoportgyőztes, nyolcaddöntőig, zárószakaszban, eredményjelzőn, nagyszünetben, Királyváradon, házigazdaként, centerposzton, felzárkózásra, találkozókkal, selejtezőből, teremtettünk, Magyarország, közelítették, folytatásban, Krivacsevics, Térfélcsere, különbséget, novemberben, Oroszország, győzelemmel, novemberben, leszakadtak, csehországi, ellenfélhez, Oroszország, büntetőzött, orosz együttes, szerdai rivális, szombati csatában, magyarok 4-3-ig, folytatásban egyre, centerposzton rendkívül, zárószakaszban három, csapatkapitány Raksányi, orosz válogatott, lefújás után, második félidőre, Studer Ágnes, Székely Norbert, Raksányi Krisztina, Eb-nek Szerbia, Stefan Svitekkel, Hradec Kralove,
2018.02.10. 19:16
idegenbeli, szövetségi, jóvoltából, időkérését, elismerően, vereséggel, válogatott, válogatott, hátrányban, csapatáról, házigazdák, vendégeket, vereséggel, litvánokat, litvánokat, vendégként, Lettország, mérkőzését, júniusban, tartották, rendkívül, mérleggel, ugyancsak, kosarával, Litvániát, együttese, megléptek, megnyerte, építkezni, Svitekkel, Miskolcon, Krisztina, nyeretlen, magyarok, csatában, gondolom, kispadon, Albániát, magyarok, sikerült, Sportnak, követően, közelebb, együttes, vezettek, Litvánia, félidőre, kapitány, elhitték, győzelmi, szombati, fogadják, Raksányi, Raksányi, harmadik, Eredmény, percben, Székely, forduló, otthont, Szerbia, vereség, szerdán, második, szerdán, lefújás, második, beszélt, legjobb, Norbert, Székely, csoport, Norbert, kerülni, forduló, percben, szerdai, rivális, mindkét, oroszok, legjobb, Norbert, Székely, Albánia, hátrány, Kralove, negyed, Stefan, jutott, főként, Studer, tudjuk, helyen, Studer, győzte, győzni, Hradec, jobban, eddigi, pontos, pontra, Szünet, magyar, elleni, jobban, utolsó, tornán, csapat, esélyt, Tavaly, körüli, csapat, voltak, magyar, magyar, lányok, nyolc, három, végül, zárja, részt, orosz, ismét, Ágnes, bukni, egyre, dobói, ízben, három, orosz, lehet, talán, tette, Határ, Varga, lehet, hozzá, ebből, majd, húsz, zárt, után, álló, majd, erős, pont, csak, után, után, Bánt, után, vesz, hogy, volt, pont, állt, míg, áll, két, nek, két, már, úgy, míg, nál, még, már, sőt, hat, hét, két, egy, meg, van, harmadik negyed, 2019-es Eb-nek, nyolc csoportgyőztes, magyar válogatott, csehországi Eb-n, magyar csapat, nyolcaddöntőig jutott, együttes litvánokat Szerbia, állt volt második, percben csoport csoport, csapat húsz tudjuk, megnyerte talán vezettek, már rivális Norbert, megnyerte volt Magyarország, selejtezőből Székely Varga, győzelemmel Tavaly házigazdaként, sőt körüli kosarával, nagyszünetben centerposzton Norbert, legjobb sőt elhitték, már legjobb után, szerdán jóvoltából nyolc, felzárkózásra vereség forduló, Székely Raksányi nagyszünetben, két csapat már, csapatkapitány dobói Litvánia, hozzá vesz felzárkózásra, után erős Ágnes, csehországi hogy Varga, Hradec kapitány ízben, csapatkapitány sikerült ugyancsak, volt Varga percben, győzni csak után, leszakadtak Miskolcon megnyerte, elismerően Lettország két, Oroszország tartották Ágnes, Norbert találkozókkal pontra, Székely két csoport, Krisztina selejtezőből szombati, Oroszország csapat három, után magyar novemberben, büntetőzött Studer nek, negyed vendégként tette, Szerbia közelebb Krivacsevics, zárja mindkét kispadon, nyolc Szünet Stefan, lefújás ellenfélhez Szünet, Oroszország csapat jutott, győzte van magyar, csapatkapitány novemberben Sportnak, lehet van centerposzton, míg Oroszország utolsó, után nyolc vesz, pontra jóvoltából tartották, részt volt három, selejtezőből győzni percben, magyar közelítették Kralove, Svitekkel házigazdák ugyancsak, után lehet, mérleggel rivális, ebből vezettek, Bánt győzte, együttes már, szerdai kerülni, helyen vezettek, vendégként Norbert, csapatkapitány elhitték, részt Ágnes, építkezni forduló, majd pont, úgy második, meg kerülni, ízben hátrányban, dobói magyar, keresnivalójuk nyolcaddöntőig, válogatott húsz, győzelmi találkozókkal, otthont bukni, selejtezősorozatot sőt, kosarával helyen, magyarok Norbert, Krivacsevics követően, Bánt húsz, novemberben időkérését, sikerült két, selejtezőből megnyerte, Raksányi találkozókkal, tette válogatott, mérleggel Kralove, zárt ugyancsak, Studer csoportgyőztes, folytatásban egy, közelítették mindkét, orosz közelítették, Norbert csapatkapitány, körüli álló, csoport orosz, házigazdák kapitány, győzni nyeretlen, Székely még, júniusban jobban, tartották elleni, körüli Királyváradon, után úgy, győzte esélyt, vendégeket vendégeket, voltak Miskolcon, hátrányban lehet, zárt már, után sikerült, míg hátrány, hátrányban vereség, Sportnak győzelmi, húsz már, voltak kapitány, két úgy, keresnivalójuk elismerően, tudjuk csapat, litvánokat forduló, pontra majd, győzelemmel majd, zárószakaszban hozzá, büntetőzött vendégként, helyen egy, jóvoltából második, kispadon novemberben, nagyszünetben percben, Albánia elhitték, állt győzelmi, követően győzte, ízben megléptek, Székely orosz, vereség büntetőzött, második utolsó, főként győzelemmel, Székely magyar, sőt rivális, szerdai győzelemmel, bukni leszakadtak, különbséget áll, Studer forduló, zárószakaszban Szünet, nál főként, eredményjelzőn csak, két győzelmi, beszélt Ágnes, tornán zárószakaszban, mindkét győzelemmel, válogatott csapatkapitány, lehet dobói, leszakadtak megnyerte, második Krivacsevics, hozzá selejtezősorozatot, litvánokat negyed, leszakadtak csatában, Norbert zárja, Ágnes szerdai, kapitány magyar,