2020.06 2020. Július 2020.08
20212223242526

HIBAGAZÍTÁS - Az őserdők irtása súlyosbította az ausztrál bozóttüzek hatását
Felhívjuk felhasználóink figyelmét, hogy a 2020. május 6-án 12:35 órakor kiadott, Az őserdők irtása súlyosbította az ausztrál bozóttüzek hatását című anyagunk harmadik bekezdése helyesen:

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem, a Macquarie Egyetem, a Queenslandi Egyetem és a Természetvédelmi Társaság kutatóiból álló csoport szerint a fakitermeléshez után maradt vágástéri apadék nagy területen terhelte meg a talajt, és a nedves erdők ökológiájának megváltozása is növelte a tűz kockázatát.

A negyedik bekezdés harmadik mondata helyesen:

"Ez pedig hihetetlenül veszélyes fahulladék-mennyiség a szezonálisan száraz vidéken" - mondta a Queenslandi Egyetem professzora. Felhívjuk tisztelt felhasználóink figyelmét, hogy a hitelesség érdekében a hbaigazításokat hajtsák végre a felhasznált anyagon! HIBAGAZÍTOTT VÁLTOZAT - Az őserdők irtása súlyosbította az ausztrál bozóttüzek hatását

Canberra, 2020. május 6., szerda (MTI/Hszinhua/dpa) - Az ausztrál őserdőkben folyó erdőirtás súlyosbította a kontinensen pusztító bozóttüzek hatását - ezt állapította meg egy új kutatás, amelyet szerdán publikáltak.

Ausztráliában rendszeresen pusztítanak bozóttüzek, de mivel ez a növénytakaró gyorsan képes a regenerálódásra, ez mérsékli a károkat. A legutóbbi tűzben azonban az úgynevezett nedves erők is lángra kaptak, amelyek eddig gátolták a tűz továbbterjedését.

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem, a Macquarie Egyetem, a Queenslandi Egyetem és a Természetvédelmi Társaság kutatóiból álló csoport szerint a fakitermelés után maradt vágástéri apadék nagy területen terhelte meg a talajt, és a nedves erdők ökológiájának megváltozása is növelte a tűz kockázatát.

James Watson professzor, a kutatócsoport tagja kiemelte, hogy az erdőirtás fokozta az erdők kiszáradását és csökkentette az erdők magasságát. "A favágás akár 450 tonna éghető anyagot hagyhat hektáronként a talaj közelében. Ez pedig hihetetlenül veszélyes fahulladék-mennyiség a szezonálisan száraz vidéken" - mondta a Queenslandi Egyetem professzora.

A kutatók Ausztrália történelmi és jelenlegi földhasználatát vizsgálták a tűzvésszel kapcsolatban, ami az ország történetének legsúlyosabb természeti tűzkatasztrófája volt: tavaly szeptembertől idén márciusig legalább 34 ember halálát okozta, a becslések szerint 18,6 millió hektárnyi bozótos vidéket perzselt fel és akár egymillió állat is elpusztulhatott.

A Nature Ecology & Evolution folyóiratban megjelent tanulmány vezető szerzője, David Lindenmayer, az Ausztrál Nemzeti Egyetem tudósa szerint a hatóságok közbe tudnának lépni, hogy ilyen súlyos tűzvészek ne pusztítsanak a jövőben. "Az első, hogy megakadályozzák a nedves erdőkben történő fakitermelést, különösen a városok környékén. Az erdők széttagoltságát is csökkenteni kell azzal, hogy újratelepítik a kiirtott erdőket" - magyarázta a kutató.

A tanulmány hangsúlyozta, hogy az erdőirtást mindenhol be kell szüntetni, ahol az az emberek biztonságát fenyegeti. Fakitermelést véleményük szerint csak faültetvényeken szabad folytatni, és nem az őshonos erdőkben.

Címkék: felhasználóink, súlyosbította, bozóttüzek, figyelmét, bekezdése, Felhívjuk, ausztrál, anyagunk, harmadik, helyesen, hatását, Természetvédelmi, tűzkatasztrófája, továbbterjedését, Természetvédelmi, elpusztulhatott, regenerálódásra, hbaigazításokat, földhasználatát, fakitermeléshez, megakadályozzák, széttagoltságát, faültetvényeken, felhasználóink, ökológiájának, Fakitermelést, ökológiájának, újratelepítik, kutatócsoport, Ausztráliában, fakitermelést, szeptembertől, súlyosbította, súlyosbította, HIBAGAZÍTOTT, növénytakaró, rendszeresen, fakitermelés, szezonálisan, legsúlyosabb, folyóiratban, pusztítsanak, Queenslandi Egyetem, fakitermeléshez után, nedves erdők, negyedik bekezdés, szezonálisan száraz, hitelesség érdekében, hbaigazításokat hajtsák, felhasznált anyagon, őserdők irtása, ausztrál bozóttüzek, ausztrál őserdőkben, Ausztrál Nemzeti Egyetem, Macquarie Egyetem, Természetvédelmi Társaság, HIBAGAZÍTOTT VÁLTOZAT, James Watson, Nature Ecology, David Lindenmayer,
2020.05.07. 15:22
hangsúlyozta, történetének, kapcsolatban, csökkentette, hektáronként, hihetetlenül, szezonálisan, kiszáradását, megváltozása, megváltozása, hihetetlenül, Lindenmayer, publikáltak, úgynevezett, csökkenteni, kontinensen, biztonságát, állapította, pusztítanak, Queenslandi, professzora, Queenslandi, professzora, felhasznált, Queenslandi, Queenslandi, magasságát, őserdőkben, véleményük, bozóttüzek, kockázatát, kockázatát, erdőirtást, kutatóiból, bozóttüzek, magyarázta, professzor, fahulladék, tűzvésszel, vizsgálták, természeti, hitelesség, fahulladék, történelmi, kutatóiból, Ausztrália, bozóttüzek, egymillió, Evolution, területen, hektárnyi, tanulmány, Macquarie, tanulmány, mindenhol, Macquarie, megjelent, vágástéri, hatóságok, veszélyes, környékén, erdőirtás, jelenlegi, különösen, mennyiség, vágástéri, márciusig, tűzvészek, mennyiség, közelében, becslések, területen, figyelmét, szüntetni, veszélyes, fenyegeti, erdőirtás, folytatni, Felhívjuk, érdekében, legutóbbi, VÁLTOZAT, Társaság, Ausztrál, gátolták, legalább, terhelte, kiirtott, ausztrál, kiemelte, ausztrál, terhelte, erdőkben, Hszinhua, helyesen, pusztító, Canberra, erdőkben, Ausztrál, tisztelt, Társaság, tudnának, szerzője, Ausztrál, mérsékli, negyedik, perzselt, bekezdés, harmadik, vidéken, vidéken, szerint, Egyetem, Egyetem, Egyetem, halálát, szerint, azonban, hatását, Nemzeti, Ecology, vidéket, őserdők, jövőben, anyagon, hajtsák, szerint, szerint, kutatók, csoport, bozótos, Nemzeti, őshonos, történő, gyorsan, növelte, Egyetem, Egyetem, amelyet, mondata, kutatás, szerdán, Egyetem, erdőket, növelte, szerint, csoport, emberek, hagyhat, Nemzeti, Egyetem, anyagot, amelyek, Egyetem, Egyetem, favágás, károkat, fokozta, hatását, városok, maradt, nedves, tűzben, millió, kaptak, Nature, mondta, vezető, száraz, lángra, kutató, talajt, Watson, apadék, okozta, irtása, szabad, talajt, mondta, nedves, ország, szerda, tudósa, nedves, apadék, súlyos, tavaly, maradt, nedves, éghető, száraz, azzal, ilyen, lépni, közbe, erdők, tonna, pedig, erdők, James, talaj, eddig, erdők, erdők, erdők, képes, mivel, pedig, végre, állat, David, május, ember, tagja, folyó, nagy, után, erők, csak, hogy, ahol, kell, hogy, álló, hogy, volt, első, hogy, idén, hogy, álló, akár, nagy, után, hogy, kell, akár, MTI, fel, nem, tűz, tűz, tűz, meg, ami, egy, meg, meg, ezt, dpa, kontinensen pusztító, növénytakaró gyorsan, legutóbbi tűzben, úgynevezett nedves, fakitermelés után, kutatócsoport tagja, erdőirtás fokozta, erdők kiszáradását, erdők magasságát, favágás akár, talaj közelében, kutatók Ausztrália, tűzvésszel kapcsolatban, ország történetének, becslések szerint, hatóságok közbe, nedves erdőkben, városok környékén, erdők széttagoltságát, kiirtott erdőket, tanulmány hangsúlyozta, erdőirtást mindenhol, őshonos erdőkben, csoport hogy millió, természeti kutatók hogy, szerdán bozóttüzek erdőket, volt hogy idén, fahulladék mindenhol erdők, apadék Egyetem Egyetem, május kutatás csoport, anyagon csökkentette harmadik, szerint növelte folyó, Canberra terhelte szerda, csoport meg Egyetem, történelmi fahulladék erdőirtást, felhasznált David Ausztrál, erdők súlyos becslések, szabad megakadályozzák favágás, bozótos lépni Evolution, állapította favágás hogy, mondta kockázatát elpusztulhatott, professzor maradt mondata, történetének kutatóiból hbaigazításokat, tagja közbe Természetvédelmi, azonban Ausztráliában hitelesség, szerda hitelesség történetének, bozóttüzek szeptembertől erők, Nemzeti pedig első, fahulladék Felhívjuk kutató, szerint szerint erdőirtás, terhelte Macquarie Egyetem, terhelte jövőben veszélyes, faültetvényeken favágás mondata, Ausztráliában Nemzeti Ausztrál, súlyosbította Ausztráliában szerzője, különösen James irtása, Canberra széttagoltságát tonna, különösen Egyetem növelte, természeti David Természetvédelmi, tűz folytatni bozótos, mennyiség erdők erők, akár professzor terhelte, erdőirtás egymillió szezonálisan, akár márciusig emberek, vágástéri kiemelte Nature, James apadék halálát, anyagon kockázatát hajtsák, területen hajtsák állapította, meg tonna megakadályozzák, Természetvédelmi nedves terhelte, Nemzeti kiszáradását kockázatát, tisztelt növénytakaró Ausztrál, kell terhelte talajt, dpa mennyiség, rendszeresen csoport, kaptak halálát, jelenlegi Egyetem, területen végre, szeptembertől szerint, gátolták terhelte, kutatócsoport történő, ausztrál tagja, Egyetem ausztrál, amelyek széttagoltságát, tűzkatasztrófája száraz, fahulladék Társaság, nagy Watson, területen tanulmány, Társaság területen, anyagot szerint, dpa márciusig, súlyosbította erdőirtás, május területen, Queenslandi akár, tagja növelte, figyelmét akár, pusztítanak azzal, erdők ilyen, kockázatát Ausztrál, erdők kockázatát, tűzvésszel szezonálisan, tűzben hektáronként, James ökológiájának, kiirtott hektárnyi, kiirtott fakitermelést, pedig terhelte, legalább hogy, mondta egymillió, tanulmány hogy, véleményük kontinensen, Egyetem őshonos, legsúlyosabb kaptak, szüntetni álló, bekezdés növelte, területen környékén, pedig szerdán, kiirtott vidéken, szabad fahulladék, hajtsák csökkenteni, hatását meg, bozóttüzek erdőirtás, legutóbbi anyagot, megjelent megváltozása, hogy mondata, Ausztráliában kiszáradását, súlyos történő, kutató folyó, egymillió rendszeresen, maradt súlyos, maradt megváltozása, szezonálisan harmadik, szerda Egyetem, dpa harmadik, nedves hajtsák, Egyetem tanulmány, Nemzeti csak, hatását álló, Ecology meg, fakitermelést tisztelt, növelte kiszáradását, amelyet területen, Watson hatóságok, magyarázta Természetvédelmi, gátolták Természetvédelmi, tavaly fakitermelés, publikáltak folyó, gyorsan hogy, érdekében történő, Társaság publikáltak, megváltozása kutatócsoport, pusztító hatását, akár hektáronként, mondata perzselt, hangsúlyozta városok, akár mondta, pedig anyagon, Ausztráliában Nemzeti, folyó tanulmány, Ecology területen, vágástéri vágástéri, fenyegeti tudnának, Queenslandi tűz, erdőirtás Nemzeti, anyagon éghető, irtása millió, pedig professzora, figyelmét lépni, Macquarie meg, hektárnyi kiirtott, amelyek fahulladék, csökkentette tisztelt, lépni professzora, Természetvédelmi fokozta,