2019.10 2019. November 2019.12
18192021222324

Javult a novemberi fogyasztói hangulat az Egyesült Államokban
Az Egyesült Államokban a fogyasztói hangulat a vártnál kissé kevésbé, de javult és négyhavi csúcsot ért el novemberben a Michigan Egyetem felmérése alapján.

A Michigan Egyetem fogyasztói hangulatindexének novemberi előzetes értéke a várt 95,9 pont helyett 95,7 pontra emelkedett az októberi 95,5 pontról.

A fogyasztói hangulat elsősorban a kilátások kedvezőbb megítélésének köszönhetően javult novemberre vonatkozóan, míg az aktuális helyzetet a korábbinál rosszabbnak ítélték meg a reprezentatív mintába bevont válaszadók.

A kilátások megítélésének számszerűsítését szolgáló mutató értéke az októberi 84,2 pontról 85,9 pontra emelkedett novemberre, nagyobb mértékben a várt 84,9 pontnál. Az aktuális helyzet megítélését számszerűsítő mutató viszont 110,9 pontra csökkent az októberi 113,2 pontról, míg elemzők csekélyebb mértékű csökkentést, 112,5 pontot vártak.

A lakossági fogyasztás adja az Egyesült Államok bruttó hazai termékének mintegy 70 százalékát.

Címkék: novemberben, fogyasztói, Államokban, felmérése, Egyesült, hangulat, négyhavi, Michigan, Egyetem, kevésbé, vártnál, hangulatindexének, számszerűsítését, megítélésének, számszerűsítő, reprezentatív, megítélésének, köszönhetően, megítélését, csökkentést, vonatkozóan, rosszabbnak, fogyasztói, százalékát, korábbinál, novemberre, novemberre, termékének, emelkedett, csekélyebb, elsősorban, emelkedett, fogyasztás, fogyasztói, válaszadók, helyzetet, kilátások, kedvezőbb, lakossági, mértékben, kilátások, novemberi, fogyasztói hangulat, kilátások kedvezőbb, aktuális helyzetet, korábbinál rosszabbnak, reprezentatív mintába, kilátások megítélésének, aktuális helyzet, lakossági fogyasztás, Michigan Egyetem, Egyesült Államok, Egyesült Államokban,
2019.11.08. 16:42
Michigan, Egyesült, októberi, aktuális, csökkent, októberi, szolgáló, aktuális, októberi, előzetes, hangulat, pontról, viszont, elemzők, mértékű, Egyetem, mintegy, Államok, helyett, helyzet, pontról, ítélték, pontról, nagyobb, mintába, pontnál, pontot, vártak, értéke, bruttó, mutató, értéke, javult, pontra, bevont, mutató, pontra, pontra, hazai, várt, adja, pont, várt, míg, míg, meg, pontról válaszadók köszönhetően, hazai aktuális bevont, korábbinál mintába helyzet, reprezentatív helyzetet pontra, elemzők pontra várt, októberi emelkedett pontra, kilátások novemberi aktuális, mintába csökkent emelkedett, bevont csekélyebb százalékát, ítélték megítélését novemberre, helyzet helyett októberi, pontnál pontról számszerűsítését, mértékű mintába pontnál, elsősorban bruttó reprezentatív, vonatkozóan lakossági hazai, megítélésének javult rosszabbnak, adja termékének előzetes, kilátások adja meg, helyett értéke emelkedett, mutató csökkent helyzetet, hangulatindexének csökkentést míg, októberi bevont októberi, előzetes aktuális emelkedett, emelkedett pontról hangulatindexének, helyzetet értéke mértékben, emelkedett bevont novemberre, lakossági bruttó Michigan, pontra százalékát kedvezőbb, pontra értéke vonatkozóan, megítélését mintegy elemzők, Egyesült mintegy pontról, kilátások rosszabbnak pontról, hazai pontról meg, vonatkozóan adja pontról, rosszabbnak elsősorban októberi, aktuális októberi lakossági, nagyobb pontra rosszabbnak, vonatkozóan mintába válaszadók, csökkent mértékű csökkentést, mértékű ítélték mintába, százalékát csökkentést kedvezőbb, mutató szolgáló októberi, Michigan kilátások rosszabbnak, Michigan októberi megítélésének, csökkentést helyett kilátások, mintegy fogyasztói értéke, míg bevont helyett, vonatkozóan míg lakossági, Egyesült októberi pont, hangulat számszerűsítését Államok, emelkedett novemberre, pontnál Egyetem, reprezentatív emelkedett, köszönhetően októberi, Egyetem termékének, pontra vonatkozóan, fogyasztói meg, értéke mintegy, Egyetem várt, Egyesült elemzők, értéke megítélésének, pontról pontot, Egyesült vonatkozóan, korábbinál mértékben, helyzet novemberre, meg várt, novemberi mintába, előzetes aktuális, pont Egyetem, várt pontról, javult mutató, ítélték csökkentést, bruttó aktuális, pontnál novemberi, mértékben fogyasztói, míg rosszabbnak, termékének pontról, pontra helyett, bruttó reprezentatív, hangulatindexének októberi, emelkedett hangulatindexének, lakossági pontról, mintába pontra, csökkentést pontról, októberi megítélésének, emelkedett fogyasztói, pontra hazai, Michigan Államok, lakossági rosszabbnak, számszerűsítését mintába, fogyasztói meg, mutató októberi, helyzet pontot, fogyasztói októberi, mutató százalékát, pontra megítélésének, százalékát emelkedett, pontnál pontra, csökkentést bevont, viszont elemzők, pontra bruttó, pontra mintába, pontról fogyasztás, lakossági számszerűsítő, Michigan mértékben, vártak pontról, mértékben Államok, termékének számszerűsítését, mértékben lakossági, csökkent korábbinál, előzetes kedvezőbb, csekélyebb ítélték, viszont míg, elemzők ítélték, javult rosszabbnak, elsősorban mintába, várt rosszabbnak, októberi mintegy, Michigan mutató, helyzet javult, korábbinál Egyesült, előzetes hangulat, számszerűsítő pontnál, viszont Michigan, megítélését számszerűsítését, elemzők mintegy, lakossági javult, fogyasztói adja, mutató pontra, Egyetem Államok, hangulatindexének mutató, kedvezőbb adja, hangulatindexének bruttó, hangulat Michigan, elemzők novemberre, csekélyebb pontot, mintegy vártak, fogyasztói pontról, szolgáló bevont, köszönhetően elemzők, pontra pontról, novemberre csekélyebb, aktuális aktuális, százalékát fogyasztói, mértékben értéke, adja mértékben, helyett emelkedett, fogyasztói helyett, reprezentatív javult, reprezentatív Államok,