15161718192021
22232425262728
293031

Férfi kézilabda BL - A negyeddöntőben búcsúzott a Szeged
A Szeged - noha állt továbbjutásra - a negyeddöntőben búcsúzott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájától, miután a vasárnapi visszavágó 29-25-ös megnyerése nem volt elegendő számára a macedón Vardar Szkopje kiejtéséhez.

A párharc első meccsét múlt csütörtökön a Vardar nyerte 31-23-re. A Szeged ötödször szerepelt a BL negyeddöntőjében, de még soha nem sikerült eljutnia az elődöntőig. A 2017-es győztes Vardar harmadszor került a legjobb négy közé.

A veszprémi érdekeltségű, június első hétvégéjén Kölnben sorra kerülő négyes döntő sorsolását jövő kedden rendezik.

Eredmény,

Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 29-25 (17-9)-------------------- -------------------------- --------a Szeged gólszerzői: Bánhidi 7, Bombac 6, Zsitnyikov 5, Maqueda 4, Sigurmannsson 3, Källman 2, Balogh Zs., Gaber 1-1

Továbbjutott: a Vardar Szkopje 56-52-es összesítéssel.

A vendégektől Christian Dissinger, a hazaiak közül pedig Alen Blazevic hiányzott a keretből.

Fürgébb és pontosabb játékkal kezdett a Szeged, és Dean Bombac, valamint Bánhidi Bence vezérletével, egy 4-0-s sorozat végén a 14. percben három találattal vezetett. A macedónok védekezése és kapusteljesítménye ekkor meg sem közelítette az első meccsen látott szintet, ezért Roberto García Parondo vezetőedző 11-6-nál időt kért, majd kapust cserélt.

A szegediek sokkal lelkesebbnek és felkészültebbnek tűntek, mint másfél héttel korábban, és a 27. percre ledolgozták az első találkozón összeszedett nyolcgólos hátrányukat, sőt egy 8-1-es széria végén már 16-7-re vezettek.

A második félidő elején Mirko Alilovic helyett Marin Sego állt a csongrádiak kapujába, két bravúrral mutatkozott be, csapata pedig 22-13-ra vezetett. Igor Karacic és Dejan Milosavljev kapus vezérletével lendületbe kerültek a vendégek, és egy 9-2-es sorozattal a meccs háromnegyedénél eldöntötték a továbbjutást.

A Szeged a második félidő közepén kedvező helyzetben ugyanúgy megtorpant és sokat hibázott, mint Szkopjéban, amikor a macedónok a hajrában ugyanúgy 9-2-es szériát produkáltak, mint ezúttal.

A legvégén a pályán kialakult tömegjelenet miatt percekig állt a játék, mert a vendégek nehezen tudták kezelni a sikert, a hazaiak pedig a kudarcot viselték rosszul.

A Vardar legeredményesebb játékosa a horvát Igor Karacic volt nyolc góllal.

A két csapat tizedik alkalommal találkozott tétmeccsen: két döntetlen és hat macedón-siker mellett a szegediek - 2004 után - másodszor győztek.

Korábban:Paris Saint-Germain (francia) - Vive Kielce (lengyel) 35-26 (18-11)

Tj.: a Kielce 60-59-es összesítéssel.

szombaton játszották:Telekom Veszprém - Flensburg-Handewitt (német) 29-25 (17-13)

Tj.: a Veszprém kettős győzelemmel, 57-47-es összesítésselBarcelona (spanyol)-HBC Nantes (francia) 29-26 (17-14)

Tj.: a Barcelona kettős győzelemmel, 61-51-es összesítéssel.

Címkék: negyeddöntőben, továbbjutásra, kiejtéséhez, visszavágó, megnyerése, vasárnapi, Ligájától, búcsúzott, kézilabda, elegendő, Bajnokok, összesítésselBarcelona, kapusteljesítménye, negyeddöntőjében, legeredményesebb, felkészültebbnek, háromnegyedénél, Sigurmannsson, összesítéssel, összesítéssel, összesítéssel, Továbbjutott, vezérletével, érdekeltségű, lelkesebbnek, továbbjutást, összeszedett, vezérletével, tömegjelenet, produkáltak, győzelemmel, mutatkozott, eldöntötték, Milosavljev, csongrádiak, vendégektől, közelítette, csütörtökön, győzelemmel, ledolgozták, hátrányukat, negyeddöntő, párharc első, 2017-es győztes, legjobb négy, veszprémi érdekeltségű, vendégektől Christian, hazaiak közül, 4-0-s sorozat, macedónok védekezése, első meccsen, szegediek sokkal, első találkozón, Férfi Bajnokok Ligája, MOL-Pick Szeged, Vardar Szkopje, Balogh Zs, Christian Dissinger, Alen Blazevic, Dean Bombac, Bánhidi Bence, Roberto García Parondo, Mirko Alilovic, Marin Sego, Igor Karacic, Dejan Milosavljev, Paris Saint-Germain, Vive Kielce, Telekom Veszprém, Bajnokok Ligájától,
2019.05.05. 21:02