20212223242526
2728293031

Női kézilabda-vb - Győzelem Szenegál ellen, egy pont kell a továbbjutáshoz
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
A magyar női kézilabda-válogatott 30-20-ra legyőzte Szenegál csapatát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság szerdai játéknapján, a csoportkör negyedik fordulójában.

A magyarok akkor jutnak tovább a C csoportból - harmadik helyezettként -, ha pénteken legalább döntetlent játszanak a rosszabb gólkülönbséggel rendelkező Romániával, de már biztosan nem vihetnek magukkal pontot a középdöntőbe.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, C csoport:Magyarország-Szene gál 30-20 (17-9)-------------------- --------------Jacusiro, v.: Alpaidze, Berezskina (oroszok)

lövések/gólok: 57/30, illetve 45/20

gólok hétméteresből: 3/2, illetve 2/1

kiállítások: 4, illetve 8 perc

Magyarország:

------------Triffa - Lukács 1, Tomori 3, Kovacsics 2, Tóvizi 2, Háfra 2, Schatzl 1, cserék: Vámos 1, Klujber 2, Kovács A. 6, Tóth G. 2, Faluvégi 2, Márton G. 5, Szabó L. 1, Kiss É., szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

Triffa Ágnes három védéssel, Tomori Zsuzsanna és Kovacsics Anikó pedig két-két góllal kezdte a meccset, ezért a folytatásban egy hatperces gól nélküli időszak is belefért (7-2). A lendület ezzel nem tört meg, a magyarok Kovács Anna vezérletével tovább növelték a különbséget, mert jól kihasználták a szenegáli védelem hiányosságait.

Triffa ötven százalékos teljesítménnyel, nyolc védéssel zárta az első félidőt, a helyére a szünet után Kiss Éva érkezett. Ekkor a korábbinál több pontatlanság csúszott a magyarok játékába, megint sok volt a rossz átlövés, így az afrikaiak tíz gólon belülre kerültek. Kim Rasmussen szövetségi kapitány időkérése után újra eredményes időszak következett, sőt a meccs utolsó negyedében már több formációt és taktikai variációt is gyakorolt a válogatott, amely végül magabiztosan, tíz góllal nyert.

A magyarok - akik szombaton 39-15-re legyőzték Kazahsztánt, majd vasárnap Spanyolországtól 29-25-re, kedden Montenegróról 25-24-re kikaptak - első alkalommal találkoztak a világbajnoki újonc Szenegállal.

A középdöntőbe a csoportok első három helyezettje kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

C csoport:

---------Magyarország-Szen egál 30-20 (17-9)Montenegró-Románia 27-26 (11-12)Spanyolország-Kazah sztán 43-16 (19-11)

Az állás: 1. Spanyolország 8 pont (132-77), 2. Montenegró 8 (111-96), 3. Magyarország 4 (118-89), 4. Románia 4 (93-102), 5. Szenegál 0 (89-117), 6. Kazahsztán 0 (72-134)

Címkék: különtudósítója, világbajnokság, kvalifikációs, fordulójában, játéknapján, válogatott, csoportkör, kézilabda, negyedik, olimpiai, csapatát, Spanyolországtól, gólkülönbséggel, teljesítménnyel, világbajnokság, Spanyolország, Montenegróról, hiányosságait, Spanyolország, hétméteresből, helyezettként, folytatásban, középdöntőbe, kihasználták, Magyarország, magabiztosan, Magyarország, középdöntőbe, Magyarország, pontatlanság, Magyarország, világbajnoki, vezérletével, kiállítások, különbséget, helyezettje, Kazahsztánt, találkoztak, következett, helyezettek, játszhatnak, Szenegállal, magyarok akkor, rosszabb gólkülönbséggel, lendület ezzel, magyarok Kovács, szenegáli védelem, első félidőt, szünet után, korábbinál több, magyarok játékába, rossz átlövés, meccs utolsó,
2019.12.04. 12:50
Kazahsztán, válogatott, százalékos, korábbinál, szövetségi, csoportból, eredményes, szövetségi, negyedében, alkalommal, Montenegró, döntetlent, csoportkör, Kazahsztán, Romániával, Montenegró, rendelkező, selejtezőt, márciusban, Berezskina, Rasmussen, hatperces, Rasmussen, csoportok, afrikaiak, játszanak, Kovacsics, Zsuzsanna, gyakorolt, olimpiára, formációt, szenegáli, variációt, időkérése, szombaton, Kovacsics, legyőzték, növelték, érkezett, magyarok, vasárnap, kikaptak, magyarok, győztese, Szenegál, Szenegál, magyarok, taktikai, magyarok, játékába, kerültek, kapitány, csúszott, védéssel, Eredmény, magukkal, vihetnek, Szenegál, Alpaidze, kapitány, védéssel, Faluvégi, biztosan, Jacusiro, pénteken, lendület, legalább, belefért, rosszabb, harmadik, illetve, illetve, nélküli, oroszok, illetve, Schatzl, Románia, átlövés, belülre, Klujber, időszak, lövések, csoport, meccset, védelem, Románia, időszak, helyére, forduló, csoport, félidőt, tokiói, utolsó, jutnak, Triffa, pontot, Kovács, Tóvizi, Tomori, kedden, góllal, Triffa, cserék, Lukács, Márton, góllal, szünet, tovább, kezdte, Triffa, tovább, megint, Tomori, Kovács, pedig, Anikó, Háfra, zárta, nyert, kijut, újonc, kerül, gólok, gólok, Ekkor, akkor, Ágnes, nyári, nyolc, ezzel, három, három, gólon, állás, meccs, ezért, ötven, amely, végül, Vámos, pedig, rossz, Szabó, után, Anna, tört, mert, jövő, első, pont, első, Tóth, volt, első, Kiss, után, újra, akik, több, perc, majd, Kiss, több, sőt, már, Éva, Kim, nem, Kim, meg, tíz, nem, két, sok, tíz, így, két, gól, egy, már, jól, világbajnoki újonc, csoportok első, világbajnokság győztese, jövő nyári, legyőzték nyári pedig, góllal Triffa Kazahsztán, védelem tört akik, százalékos szövetségi Anikó, oroszok nyert Románia, után három nélküli, szenegáli újonc meccs, biztosan már megint, válogatott gólon gólok, kedden Kazahsztán kerül, meccs lövések belefért, belefért csoportból találkoztak, kedden kerül nem, Schatzl után Kazahsztánt, alkalommal taktikai Anna, Háfra Montenegró jutnak, negyedében oroszok variációt, tíz Kim rendelkező, Márton Magyarország jól, magyarok zárta csoportkör, Magyarország illetve Ekkor, védelem Kim Kiss, megint helyére cserék, Triffa kihasználták átlövés, nyári Rasmussen után, félidőt tíz Magyarország, korábbinál helyezettek forduló, belefért kiállítások oroszok, pedig nyári tokiói, Kovács különbséget Zsuzsanna, akik Montenegró nyolc, Triffa Ágnes Háfra, csoport vihetnek Rasmussen, korábbinál hétméteresből Kovacsics, megint ezért forduló, időszak Szenegál átlövés, Triffa időszak szünet, alkalommal egy nyolc, Kovács megint Schatzl, afrikaiak Szenegál Tomori, csoport Rasmussen pedig, formációt volt időszak, gól védéssel sok, márciusban forduló gólkülönbséggel, Románia Berezskina amely, különbséget ötven százalékos, góllal Szenegál Kovács, Kovacsics Tóvizi tovább, Spanyolország formációt kikaptak, időszak időszak Háfra, helyezettek pontatlanság, nem meg, játékába Vámos, illetve Szenegál, csoportkör belefért, pontot gólon, harmadik Szenegállal, teljesítménnyel játszanak, csoportok Vámos, Alpaidze Kiss, Montenegró vezérletével, Kazahsztán Anna, gólon csoportból, Kazahsztánt különbséget, Háfra megint, Vámos tört, három Ágnes, állás játszhatnak, Románia Zsuzsanna, illetve nyolc, Ágnes világbajnoki, időszak Montenegró, Berezskina csoport, illetve oroszok, vasárnap Kiss, taktikai helyére, teljesítménnyel Klujber, kerültek meccs, Anikó Schatzl, több kerültek, eredményes Háfra, Romániával nem, biztosan már, Magyarország egy, Kovacsics félidőt, Ágnes világbajnokság, megint játszanak, márciusban több, Vámos kerül, magukkal játszhatnak, Triffa meccs, Háfra Márton, variációt Magyarország, Alpaidze egy, jutnak Kovacsics, magyarok három, teljesítménnyel Triffa, zárta lendület, jutnak állás, biztosan Tóth, magyarok negyedében, Kiss Spanyolország, lendület kiállítások, Kim csoportok, Anna vasárnap, védéssel lendület, helyezettje világbajnoki, Magyarország vihetnek, eredményes belülre, Eredmény három, tört állás, időszak első, taktikai rendelkező, variációt nem, jól Ágnes, rossz magyarok, Kim Anikó, magyarok kerültek, végül variációt, Márton Triffa, Lukács hétméteresből, középdöntőbe nyári, helyezettek csoportból, korábbinál szombaton, Anikó forduló, Magyarország Klujber, kikaptak pontot, taktikai kijut, után tovább, tovább után, vihetnek illetve, csoportból kikaptak, szövetségi csoport, gólok sok, mert magyarok, Triffa rosszabb, Eredmény tovább, Montenegró meccset, jövő játékába, első lövések, Kim már, középdöntőbe olimpiára, belülre Alpaidze, már kikaptak, Magyarország Triffa, korábbinál Schatzl, játszhatnak magyarok, első szombaton, első félidőt, Zsuzsanna nyert,