891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - A Jug Dubrovnik legyőzésével elődöntős a Ferencváros
A Ferencváros bejutott a legjobb négy közé a férfi vízilabda Bajnokok Ligája Hannoverben zajló nyolcas döntőjében: a magyar bajnok és kupagyőztes a csütörtöki első negyeddöntőben 10-9-re győzte le a horvát Jug Dubrovnik együttesét.

A zöld-fehérek a pénteki elődöntőben a spanyol CNA Barceloneta és az olasz BPM Sport Management összecsapásának győztesével találkoznak.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Hannover:

negyeddöntő:FTC-Telekom Waterpolo - Jug Dubrovnik (horvát) 10-9 (5-3, 3-2, 2-1, 0-3)---------------------- -------------------------- ------------------gólszerz ők: Mitrovic, Vámos, Varga Dé. 2-2, Mezei, Younger, Kállay, Jaksic 1-1, illetve Fatovic 4, Papanasztasziu, Benic, Garcia Gadea, Loncar, Jokovic 1

A Ferencváros az első támadásból gólt lőtt Stefan Mitrovic révén, majd a szerb légiós a túloldalon emberhátrányban szerzett labdát, az ellentámadásból pedig Mezei Tamás gyönyörű csavarással talált be. A harmadik magyar felúszás is góllal zárult: Aaron Younger bombázott a hálóba. Tökéletes kezdés (3-0), a horvátok vezetőedzője, Vjekoslav Kobescak azonnal időt is kért.

A rivális a negyed közepén lőtt először kapura, ekkor Alekszandrosz Papanasztasziu talált be. Loren Fatovic ötméteresével felzárkózhatott volna a Jug, de Vogel Soma megfogta a büntetőt, a horvát játékos azonban fórból már nem hibázott. A túloldalon Varga Dénes akcióból laposan lőtte ki a bal alsó sarkot, a Jug azonban ugyancsak azonos létszám mellett zárkózott vissza. Az FTC Vámos révén a második fórját is értékesítette, lezárva ezzel az első negyedet (5-3).

A sokkal feszültebb és keményebb második felvonásban Javier Garcia Gadea gyönyörű góljával egygólosra csökkent a különbség, de a magyar bajnok egy gyönyörű összjáték végén Mitrovic második találatával újra kettővel ment. A következő magyar fórt Kállay Márk zúdította a hálóba, majd Vámos Márton labdaszerzését követően ő maga fejezte be az akciót. Egy perccel a nagyszünet előtt Fatovic második találatával háromgólosra csökkentette hátrányát a Jug (8-5).

A harmadik negyedben a Ferencváros "gyakorolhatta" az emberhátrányos védekezést, és ezt rendkívül eredményesen is tette, ugyanis az ellenfél nem tudott közelebb kerülni, sőt, Nikola Jaksic szemfüles góljával négygólosra nőtt a különbség. Egy perccel a negyed vége előnyt fórból "kúsztak" közelebb a horvátok, de Varga még a dudaszó előtt ötméteresből újra eredményes volt (10-6).

A záró felvonás két gyors Jug-góllal indult, kissé könnyelművé vált a magyar csapat játéka. A következő magyar fór előtt Varga Zsolt fontos pillanatban időt is kért, de Toni Popadic óriásit védett, viszont szerencsére kollégája, Vogel is bemutatott néhány fontos bravúrt (10-8). A vége előtt 48 másodperccel Fatovic egy bődületesen nagy góllal egyetlen találatra hozta fel csapatát, Younger viszont a túloldalon kiállítást harcolt ki, aminek köszönhetően lepörgött az óra.

Később: CNA Barceloneta (spanyol)-BPM Sport Management 17.30Pro Recco (olasz)-Waspo Hannover (német) 19.00Olympiakosz (görög)-Bresica (olasz) 20.30

Címkék: negyeddöntőben, Hannoverben, kupagyőztes, Ferencváros, csütörtöki, döntőjében, együttesét, vízilabda, Dubrovnik, Bajnokok, bejutott, összecsapásának, emberhátrányban, felzárkózhatott, ellentámadásból, labdaszerzését, Papanasztasziu, emberhátrányos, Papanasztasziu, gyakorolhatta, értékesítette, ötméteresével, Alekszandrosz, vezetőedzője, másodperccel, köszönhetően, csökkentette, eredményesen, ötméteresből, háromgólosra, négygólosra, találatával, pillanatban, Olympiakosz, felvonásban, Barceloneta, Barceloneta, Ferencváros, bődületesen, találatával, könnyelművé, szerencsére, pénteki elődöntőben, első támadásból, szerb légiós, túloldalon emberhátrányban, ellentámadásból pedig, harmadik magyar, horvátok vezetőedzője, negyed közepén, horvát játékos, túloldalon Varga, második fórját, Sport Management, Férfi Bajnokok Ligája, FTC-Telekom Waterpolo, Varga Dé, Garcia Gadea, Stefan Mitrovic, Mezei Tamás, Aaron Younger, Vjekoslav Kobescak, Alekszandrosz Papanasztasziu, Loren Fatovic, Vogel Soma, Varga Dénes, Javier Garcia Gadea, Kállay Márk, Vámos Márton, Nikola Jaksic, Varga Zsolt, Toni Popadic, Bajnokok Ligája Hannoverben,
2019.06.06. 17:43