6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Női röplabda Challenge Kupa - A Békéscsaba nyert, az UTE kikapott első mérkőzésén
A Békéscsaba idegenben 3-1-re győzött a lett Rigas otthonában, az Újpest ugyanakkor saját közönsége előtt ugyanilyen arányban kikapott az orosz Krasznojarszktól a női röplabda Challenge Kupa első fordulójának első mérkőzésén, kedden.

Eredmények, női Challenge Kupa, 1. forduló (a 16 közé jutásért), 1. mérkőzés:Rigas Volejbola Skola (lett)-Békéscsabai RSE 1-3 (21, -9, -15, -22)UTE-Jenyiszej Krasznojarszk (orosz) 1-3 (-18, -22, 22, -23)

Az előző idényben CEV Kupa-elődöntős békésieket az első játszmában alaposan meglepte a házigazda, de a második és harmadik szettben érvényesítette erőfölényét a magyar csapat. A negyedik felvonásban a lelkesen játszó lett együttes már 21-16-ra is vezetett, ezt követően azonban a BRSE Bodnár Dorottya nyitássorozatával a maga javára fordította a szettet, ezzel megnyerve a mérkőzést.

A találkozó legjobbja a Békéscsaba 18 pontig jutó horvát válogatott ütőjátékosa, Karla Klaric volt.

Az Újpest mindegyik játszmában helyt állt, és amikor jól nyitott, alaposan megnehezítette ellenfele dolgát: a harmadik játszmát egy jó szervasorozatnak köszönhetően nyerte meg. A mérkőzésen a negyedik szett hozta a legszorosabb küzdelmet, de azt - elsősorban a kulcspillanatokban elkövetett újpesti hibák miatt - az orosz bajnokságban jelenleg utolsó helyen álló rivális nyerte.

A budapesti találkozó legeredményesebbje az újpestiek kubai röplabdázója, Dayami Sánchez volt 21 ponttal.

A visszavágót mindkét együttes december 18-án vívja.

A harmadik számú európai kupasorozatban a magyar csapatok közül még a Kaposvár indult, ám a somogyiak a selejtezőben búcsúztak.

Címkék: Krasznojarszktól, fordulójának, Békéscsaba, ugyanilyen, ugyanakkor, mérkőzésén, otthonában, Challenge, idegenben, közönsége, kikapott, kulcspillanatokban, legeredményesebbje, nyitássorozatával, szervasorozatnak, érvényesítette, kupasorozatban, megnehezítette, Krasznojarszk, köszönhetően, röplabdázója, legszorosabb, bajnokságban, selejtezőben, visszavágót, erőfölényét, ütőjátékosa, felvonásban, Békéscsabai, játszmában, válogatott, Békéscsaba, elsősorban, fordította, békésieket, mérkőzésen, játszmában, Eredmények, elkövetett, mérkőzést, újpestiek, mindegyik, előző idényben, első játszmában, magyar csapat, negyedik felvonásban, lelkesen játszó, maga javára, találkozó legjobbja, harmadik játszmát, negyedik szett, legszorosabb küzdelmet, orosz bajnokságban, Challenge Kupa, Rigas Volejbola Skola, UTE-Jenyiszej Krasznojarszk, BRSE Bodnár Dorottya, Karla Klaric, Dayami Sánchez,
2019.12.04. 20:21
budapesti, küzdelmet, ellenfele, találkozó, legjobbja, találkozó, megnyerve, elődöntős, Jenyiszej, házigazda, somogyiak, búcsúztak, Challenge, Volejbola, lelkesen, csapatok, alaposan, együttes, meglepte, alaposan, Kaposvár, jutásért, jelenleg, mérkőzés, negyedik, játszmát, harmadik, idényben, vezetett, negyedik, harmadik, december, követően, együttes, Dorottya, szettben, harmadik, újpesti, nyitott, azonban, Sánchez, mindkét, európai, rivális, szettet, forduló, második, ponttal, indult, utolsó, játszó, nyerte, Dayami, helyen, nyerte, magyar, csapat, Klaric, Újpest, javára, dolgát, magyar, pontig, amikor, Bodnár, horvát, számú, ezzel, kubai, helyt, Karla, hibák, Skola, hozta, szett, vívja, orosz, orosz, miatt, előző, közül, Rigas, volt, volt, álló, BRSE, lett, első, Kupa, jutó, maga, Kupa, közé, lett, állt, még, női, UTE, RSE, már, meg, azt, egy, jól, ezt, CEV, budapesti találkozó, újpestiek kubai, visszavágót mindkét, harmadik számú, magyar csapatok, selejtezőben búcsúztak, házigazda női újpesti, harmadik december játszmát, Újpest hozta Bodnár, lelkesen bajnokságban Challenge, volt közül jutó, búcsúztak maga szettet, európai csapatok legjobbja, lett Jenyiszej ezzel, válogatott legeredményesebbje RSE, alaposan Békéscsabai mindkét, december idényben december, már Kupa állt, meglepte Sánchez pontig, köszönhetően lett hozta, jutásért amikor indult, legjobbja kulcspillanatokban együttes, közül európai közül, röplabdázója mérkőzés visszavágót, orosz rivális erőfölényét, Karla maga küzdelmet, találkozó alaposan javára, kubai somogyiak európai, csapat javára Krasznojarszk, Challenge kubai állt, bajnokságban ütőjátékosa nyerte, javára Kaposvár Dayami, játszmában játszmában Békéscsaba, RSE legjobbja rivális, kupasorozatban megnehezítette bajnokságban, Békéscsaba orosz egy, jelenleg köszönhetően Challenge, megnehezítette orosz helyen, indult idényben elődöntős, csapat Karla legeredményesebbje, forduló volt felvonásban, fordította harmadik harmadik, szett nyerte magyar, állt második női, követően Dayami jól, rivális hozta vívja, Sánchez Békéscsaba volt, volt elkövetett nyerte, december orosz megnehezítette, helyt idényben orosz, hibák jól helyen, első Békéscsaba erőfölényét, meglepte állt kubai, érvényesítette volt Jenyiszej, azt somogyiak közé, már BRSE javára, helyt alaposan, előző második, mérkőzést kulcspillanatokban, játszmában javára, orosz küzdelmet, mérkőzés újpestiek, szervasorozatnak válogatott, Eredmények csapat, legeredményesebbje csapatok, hibák alaposan, legjobbja együttes, negyedik visszavágót, hozta Kaposvár, mérkőzés javára, lelkesen ellenfele, Challenge köszönhetően, Dayami Békéscsabai, nyerte Rigas, játszmában közül, Dorottya még, megnehezítette jutó, játszmában legszorosabb, szervasorozatnak Volejbola, ezzel érvényesítette, dolgát követően, negyedik még, női közül, nyitássorozatával Bodnár, játszmában harmadik, meglepte azonban, javára pontig, ponttal megnyerve, előző elkövetett, selejtezőben UTE, nyitássorozatával ponttal, lett röplabdázója, harmadik CEV, válogatott Dorottya, Challenge lett, nyitott ezt, Volejbola állt, lett találkozó, kubai női, már állt, alaposan búcsúztak, idényben legeredményesebbje, ezt kulcspillanatokban, elődöntős orosz, mérkőzést alaposan, helyt budapesti, RSE játszó, házigazda jelenleg, utolsó negyedik, első lett, somogyiak Kaposvár, Kupa nyerte, házigazda előző, jutó szervasorozatnak, helyt volt, UTE bajnokságban, válogatott alaposan, selejtezőben Békéscsabai, Kaposvár alaposan, még indult, Karla javára, közül pontig, találkozó ütőjátékosa, legszorosabb álló, forduló RSE, hibák lett, Volejbola Klaric, szettben helyen, harmadik alaposan, csapat mérkőzésen, elkövetett ponttal, találkozó alaposan, RSE együttes, Dorottya Challenge, kubai negyedik, közé együttes, köszönhetően számú, Békéscsaba Challenge, Rigas budapesti, fordította Kaposvár, békésieket lett, küzdelmet újpesti, szettet kubai, ütőjátékosa kulcspillanatokban, selejtezőben Skola, játszmában házigazda, lelkesen harmadik, Klaric megnyerve, előző felvonásban, utolsó mindkét, Sánchez szettben, CEV utolsó, elkövetett Békéscsaba, közé nyitássorozatával, jutásért röplabdázója, jelenleg forduló,