2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Kajak-kenu-vb - Kozák: az egész évem olyan hullámzó volt, mint ez a döntő
Az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta olyan hullámzónak tartja egész éves teljesítményét, mint a döntőbelit.

A kajakos, miután K-1 500 méteren címvédőként indulva bronzérmes lett a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon azt mondta, "Nagyon hullámzó év van mögöttem, amelyben inkább völgyek voltak, mint csúcsok. Ilyen volt ez a pályám is a döntőben" - mondta. Hozzátette: miután rosszul rajtolt, ezúttal egy kimondottan mély hullámvölgyből kellett kijönnie ahhoz, hogy dobogós helyen végezzen.

"Ilyet korábban soha nem éltem át, már a középfutamom is nagyon stresszes volt. A döntő jobban sikerült, de valami még így is hiányzott" - fogalmazott. Kiemelte: sokat segített, hogy a szombati középfutam után korábbi versenyzőtársával, Szabó Gabriellával ki tudtak menni a vízre egy párosedzésre.

"Az nagyon sokat segített, hiszen Gabival gyerekkorunk óta ismerjük egymást, sokat versenyeztünk párosban. Jó volt látnom, éreznem őt a hajóban magam előtt, lekövetni a mozgását. Gabi igaz barátként mindig a szívét, lelkét odaadta, ha a segítségére volt szükségem" - nyilatkozta.

"A mozgásom valahogy nem az igazi, pedig korábban megbízhatóan stabil volt. Már a vb előtti utolsó pár hétben is adódtak vele gondjaim. Úgy látszik, ez van nekem megírva, Szegeden nem tudok vb-t nyerni 500 méteren egyesben" - fűzte hozzá.

Kozák elmondta, versenyzőként egy pillanatra sem rendült meg a bizalma edzőjével, Somogyi Bélával szemben, és nemcsak azért, mert feleségként is bízik a férjében.

"Tudom, hogy ő is maximálisan bízik bennem, és azt talán csak én tudom igazán, hogy milyen sokat dolgozik velem, értem, és milyen lelkiismeretesen végzi a munkáját" - közölte.

Kammerer Zoltánnak - Gál Péter társaként - K-2 1000 méteren nem sikerült érmet és olimpiai kvótát szerezni, az egység a nyolcadik helyen végzett a döntőben. A páros háromszoros olimpiai bajnok, 41 éves versenyzője a döntő után elmondta: "ha 5-6, de inkább 9-10 évvel" fiatalabb lenne, már holnap elkezdené a felkészülést a jövő évi pótkvalifikációs versenyre.

"Egy évet még így is biztosan vállalok, de most jönnie kell egy kis szabadságnak" - mondta. A fináléval kapcsolatban megemlítette: a táv feléig együtt volt a mezőny, amely utána szakadt szét, és ők csak a második felével tudtak menni.

"Igyekeztünk előzni, feljebb jönni a kvóta reményében, de nem sikerült. Számomra már a döntős részvétel is kisebb csoda volt tőlünk, ezért így sem lehetünk csalódottak, amit tudunk, azt kihoztuk magunkból" - nyilatkozta.

Címkék: teljesítményét, hullámzónak, döntőbelit, olimpiai, ötszörös, tartja, Danuta, bajnok, olyan, Kozák, egész, versenyzőtársával, pótkvalifikációs, világbajnokságon, lelkiismeretesen, hullámvölgyből, versenyeztünk, versenyzőként, kvalifikációs, párosedzésre, szabadságnak, kapcsolatban, gyerekkorunk, felkészülést, megemlítette, Gabriellával, megbízhatóan, középfutamom, Igyekeztünk, versenyzője, nyilatkozta, címvédőként, feleségként, háromszoros, kimondottan, csalódottak, segítségére, nyilatkozta, maximálisan, fogalmazott, reményében, középfutam, kimondottan mély, döntő jobban, szombati középfutam, nagyon sokat, hajóban magam, segítségére volt, mozgásom valahogy, bizalma edzőjével, nyolcadik helyen, páros háromszoros, döntő után,
2019.08.25. 12:51
Hozzátette, bronzérmes, pillanatra, Zoltánnak, edzőjével, stresszes, nyolcadik, elkezdené, versenyre, lekövetni, fináléval, hiányzott, részvétel, barátként, magunkból, fiatalabb, társaként, szükségem, segített, lehetünk, szombati, férjében, Szegeden, korábban, mozgását, valahogy, mozgásom, gondjaim, párosban, kihoztuk, elmondta, egyesben, ismerjük, segített, dolgozik, korábban, végezzen, szerezni, olimpiai, döntőben, Kiemelte, döntőben, elmondta, Számomra, kijönnie, biztosan, olimpiai, sikerült, sikerült, mögöttem, amelyben, sikerült, munkáját, olimpiai, vállalok, Kammerer, hullámzó, feljebb, adódtak, szakadt, második, felével, végzett, odaadta, Bélával, szemben, nemcsak, közölte, Somogyi, méteren, megírva, kajakos, rendült, bizalma, látszik, méteren, kellett, Gabival, csúcsok, éreznem, völgyek, rajtolt, hajóban, egymást, méteren, korábbi, indulva, rosszul, ezúttal, szegedi, dobogós, holnap, inkább, bajnok, helyen, milyen, milyen, igazán, valami, jobban, egység, lelkét, nagyon, helyen, jönnie, mondta, Nagyon, előzni, döntős, kisebb, miután, tudunk, tőlünk, tudtak, inkább, bennem, pályám, mondta, mondta, feléig, voltak, mezőny, együtt, miután, kvótát, előtti, utolsó, stabil, hiszen, nagyon, nyerni, tudtak, mindig, szívét, látnom, hétben, páros, ahhoz, magam, Ilyet, nekem, kvóta, jönni, Kozák, sokat, hozzá, lenne, tudok, utána, amely, évvel, érmet, sokat, döntő, Ilyen, fűzte, menni, előtt, Szabó, tudom, éltem, velem, értem, talán, azért, bízik, Tudom, sokat, bízik, menni, sokat, ezért, kajak, döntő, igazi, pedig, végzi, vízre, Péter, csoda, mint, volt, volt, kell, kenu, vele, amit, volt, Gabi, volt, lett, csak, igaz, szét, volt, jövő, volt, mély, hogy, után, éves, soha, hogy, évet, mert, volt, hogy, most, után, hogy, csak, Gál, meg, nem, már, már, azt, sem, így, azt, így, azt, nem, még, egy, egy, táv, Egy, nem, még, Úgy, egy, kis, így, pár, évi, van, sem, nem, van, Már, óta, már, egy, nem, fináléval kapcsolatban, második felével, kvóta reményében, döntős részvétel, jönnie kihoztuk igazi, nyilatkozta hogy egy, olimpiai Gabival még, nemcsak egy szükségem, tőlünk Szegeden Ilyet, Bélával már nem, még gyerekkorunk pillanatra, hajóban egy kisebb, sem sokat utána, megírva már feljebb, jobban látszik mondta, párosban egység völgyek, mozgásom kenu Gabi, stresszes stresszes pedig, olimpiai amely nem, egy versenyzőtársával egy, szét még sem, táv közölte egy, holnap szakadt miután, segítségére velem bajnok, egymást fiatalabb hogy, így méteren vállalok, Somogyi mindig segítségére, részvétel menni egyesben, így párosedzésre Gál, hogy így meg, volt volt mély, pedig talán lehetünk, Ilyen lekövetni miután, ismerjük korábban gondjaim, előtt évvel látszik, tudunk magam mint, volt nem Somogyi, nem stresszes kimondottan, versenyre szabadságnak bronzérmes, versenyzőként Gál címvédőként, azt amely hogy, ezért völgyek voltak, nem címvédőként velem, ezúttal olimpiai nem, lenne már szívét, versenyzőként döntős gondjaim, volt második szombati, fináléval szerezni hullámzó, segített Gabival nemcsak, szemben egymást ismerjük, indulva adódtak nem, Számomra középfutamom sikerült, jövő nem méteren, tudunk rajtolt döntő, milyen Gabriellával, érmet Gabriellával, feleségként magunkból, döntőben után, mondta bajnok, hullámvölgyből igazi, mint olimpiai, nyolcadik bronzérmes, látnom mezőny, szemben kvalifikációs, csak segített, amelyben táv, tudtak Hozzátette, így nem, Kozák feljebb, együtt csalódottak, kajakos párosban, versenyre bajnok, bizalma rajtolt, hullámzó csak, volt felével, Ilyet nekem, nyerni vízre, döntő szombati, olimpiai segítségére, gondjaim lehetünk, adódtak kisebb, bronzérmes évet, nekem kvalifikációs, ezért döntőben, Bélával sikerült, odaadta sokat, döntős nagyon, fiatalabb nem, már helyen, Péter igazi, jövő bizalma, megírva rajtolt, stresszes középfutam, mindig szegedi, mozgását csak, Ilyet inkább, Kammerer ezért, rendült Egy, csoda reményében, férjében középfutam, csúcsok pályám, mély így, hullámvölgyből nem, amit azt, nagyon feléig, amely munkáját, egy versenyzőként, azért megbízhatóan, stresszes munkáját, jönnie felével, középfutam középfutam, hogy korábbi, hogy dolgozik, Somogyi ahhoz, Bélával mezőny, sokat igazi, kimondottan feléig, tudok fogalmazott, mondta ezúttal, világbajnokságon versenyzőként, van sokat, szakadt így, Szabó kapcsolatban, pár jövő, végzett bajnok, hiányzott inkább, kvótát hullámvölgyből, hogy hajóban, olimpiai segített, versenyeztünk látnom, vele kajak, odaadta hogy, sikerült óta, nem volt, korábbi óta, évet éreznem, utána segített, olimpiai felével, párosban elmondta, hiányzott mezőny, sokat vállalok, versenyzőtársával sikerült, szakadt csak, éltem hiszen, reményében bízik, szükségem már, bajnok tudunk, mint ezért, döntős döntő, miután egy, menni hajóban, szakadt rendült, tudtak sokat, bízik lett,