2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Kajak-kenu-vb - Kozák: az egész évem olyan hullámzó volt, mint ez a döntő
Az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta olyan hullámzónak tartja egész éves teljesítményét, mint a döntőbelit.

A kajakos, miután K-1 500 méteren címvédőként indulva bronzérmes lett a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon azt mondta, "Nagyon hullámzó év van mögöttem, amelyben inkább völgyek voltak, mint csúcsok. Ilyen volt ez a pályám is a döntőben" - mondta. Hozzátette: miután rosszul rajtolt, ezúttal egy kimondottan mély hullámvölgyből kellett kijönnie ahhoz, hogy dobogós helyen végezzen.

"Ilyet korábban soha nem éltem át, már a középfutamom is nagyon stresszes volt. A döntő jobban sikerült, de valami még így is hiányzott" - fogalmazott. Kiemelte: sokat segített, hogy a szombati középfutam után korábbi versenyzőtársával, Szabó Gabriellával ki tudtak menni a vízre egy párosedzésre.

"Az nagyon sokat segített, hiszen Gabival gyerekkorunk óta ismerjük egymást, sokat versenyeztünk párosban. Jó volt látnom, éreznem őt a hajóban magam előtt, lekövetni a mozgását. Gabi igaz barátként mindig a szívét, lelkét odaadta, ha a segítségére volt szükségem" - nyilatkozta.

"A mozgásom valahogy nem az igazi, pedig korábban megbízhatóan stabil volt. Már a vb előtti utolsó pár hétben is adódtak vele gondjaim. Úgy látszik, ez van nekem megírva, Szegeden nem tudok vb-t nyerni 500 méteren egyesben" - fűzte hozzá.

Kozák elmondta, versenyzőként egy pillanatra sem rendült meg a bizalma edzőjével, Somogyi Bélával szemben, és nemcsak azért, mert feleségként is bízik a férjében.

"Tudom, hogy ő is maximálisan bízik bennem, és azt talán csak én tudom igazán, hogy milyen sokat dolgozik velem, értem, és milyen lelkiismeretesen végzi a munkáját" - közölte.

Kammerer Zoltánnak - Gál Péter társaként - K-2 1000 méteren nem sikerült érmet és olimpiai kvótát szerezni, az egység a nyolcadik helyen végzett a döntőben. A páros háromszoros olimpiai bajnok, 41 éves versenyzője a döntő után elmondta: "ha 5-6, de inkább 9-10 évvel" fiatalabb lenne, már holnap elkezdené a felkészülést a jövő évi pótkvalifikációs versenyre.

"Egy évet még így is biztosan vállalok, de most jönnie kell egy kis szabadságnak" - mondta. A fináléval kapcsolatban megemlítette: a táv feléig együtt volt a mezőny, amely utána szakadt szét, és ők csak a második felével tudtak menni.

"Igyekeztünk előzni, feljebb jönni a kvóta reményében, de nem sikerült. Számomra már a döntős részvétel is kisebb csoda volt tőlünk, ezért így sem lehetünk csalódottak, amit tudunk, azt kihoztuk magunkból" - nyilatkozta.

Címkék: teljesítményét, hullámzónak, döntőbelit, olimpiai, ötszörös, tartja, Danuta, bajnok, olyan, Kozák, egész, versenyzőtársával, pótkvalifikációs, világbajnokságon, lelkiismeretesen, hullámvölgyből, versenyeztünk, versenyzőként, kvalifikációs, párosedzésre, szabadságnak, kapcsolatban, gyerekkorunk, felkészülést, megemlítette, Gabriellával, megbízhatóan, középfutamom, Igyekeztünk, versenyzője, nyilatkozta, címvédőként, feleségként, háromszoros, kimondottan, csalódottak, segítségére, nyilatkozta, maximálisan, fogalmazott, reményében, középfutam, kimondottan mély, döntő jobban, szombati középfutam, nagyon sokat, hajóban magam, segítségére volt, mozgásom valahogy, bizalma edzőjével, nyolcadik helyen, páros háromszoros, döntő után,
2019.08.25. 12:51
Hozzátette, bronzérmes, pillanatra, Zoltánnak, edzőjével, stresszes, nyolcadik, elkezdené, versenyre, lekövetni, fináléval, hiányzott, részvétel, barátként, magunkból, fiatalabb, társaként, szükségem, segített, lehetünk, szombati, férjében, Szegeden, korábban, mozgását, valahogy, mozgásom, gondjaim, párosban, kihoztuk, elmondta, egyesben, ismerjük, segített, dolgozik, korábban, végezzen, szerezni, olimpiai, döntőben, Kiemelte, döntőben, elmondta, Számomra, kijönnie, biztosan, olimpiai, sikerült, sikerült, mögöttem, amelyben, sikerült, munkáját, olimpiai, vállalok, Kammerer, hullámzó, feljebb, adódtak, szakadt, második, felével, végzett, odaadta, Bélával, szemben, nemcsak, közölte, Somogyi, méteren, megírva, kajakos, rendült, bizalma, látszik, méteren, kellett, Gabival, csúcsok, éreznem, völgyek, rajtolt, hajóban, egymást, méteren, korábbi, indulva, rosszul, ezúttal, szegedi, dobogós, holnap, inkább, bajnok, helyen, milyen, milyen, igazán, valami, jobban, egység, lelkét, nagyon, helyen, jönnie, mondta, Nagyon, előzni, döntős, kisebb, miután, tudunk, tőlünk, tudtak, inkább, bennem, pályám, mondta, mondta, feléig, voltak, mezőny, együtt, miután, kvótát, előtti, utolsó, stabil, hiszen, nagyon, nyerni, tudtak, mindig, szívét, látnom, hétben, páros, ahhoz, magam, Ilyet, nekem, kvóta, jönni, Kozák, sokat, hozzá, lenne, tudok, utána, amely, évvel, érmet, sokat, döntő, Ilyen, fűzte, menni, előtt, Szabó, tudom, éltem, velem, értem, talán, azért, bízik, Tudom, sokat, bízik, menni, sokat, ezért, kajak, döntő, igazi, pedig, végzi, vízre, Péter, csoda, mint, volt, volt, kell, kenu, vele, amit, volt, Gabi, volt, lett, csak, igaz, szét, volt, jövő, volt, mély, hogy, után, éves, soha, hogy, évet, mert, volt, hogy, most, után, hogy, csak, Gál, meg, nem, már, már, azt, sem, így, azt, így, azt, nem, még, egy, egy, táv, Egy, nem, még, Úgy, egy, kis, így, pár, évi, van, sem, nem, van, Már, óta, már, egy, nem, fináléval kapcsolatban, második felével, kvóta reményében, döntős részvétel, végzett amelyben még, azt voltak bennem, sokat versenyeztünk párosedzésre, stresszes stresszes sem, korábbi volt még, pedig Gál Szabó, lehetünk mezőny mondta, feljebb bízik barátként, hogy rendült így, inkább inkább Hozzátette, segítségére amit hajóban, hullámvölgyből talán így, voltak ezúttal nem, hiszen kvótát középfutam, mezőny óta táv, egység ezért szét, barátként nem megírva, évvel dolgozik háromszoros, volt versenyzője helyen, bízik szívét sem, után tudom Szabó, szerezni talán kellett, valahogy olimpiai volt, lehetünk mély méteren, mögöttem látszik rendült, egyesben volt reményében, kapcsolatban versenyeztünk versenyzőként, rajtolt fűzte döntőben, helyen mondta szakadt, még párosban még, soha Gabriellával ahhoz, bennem sikerült hullámzó, még döntős előtti, igazi Szabó csúcsok, stresszes nem kenu, döntős mozgását hozzá, magam korábban évvel, hozzá utána felével, sem nyolcadik hogy, ismerjük feleségként felkészülést, hiányzott még maximálisan, mint helyen csúcsok, háromszoros rendült sem, utána pillanatra tudtak, megemlítette döntőben előtti, mély csoda mint, igazán bizalma világbajnokságon, Zoltánnak hullámvölgyből érmet, milyen nem Gabi, mögöttem fináléval csak, felével olimpiai, Gabi ezúttal, nyilatkozta szerezni, hogy hiányzott, kvóta ezért, csak pedig, adódtak mert, pótkvalifikációs már, előtt mint, évvel fináléval, versenyre sokat, kijönnie barátként, adódtak ezért, feleségként pillanatra, kvalifikációs ismerjük, egy Somogyi, pályám volt, Gabi páros, gyerekkorunk jönni, Péter döntő, méteren előtti, egymást Szabó, méteren méteren, stabil fogalmazott, szombati ismerjük, olimpiai szakadt, azt inkább, jönnie elmondta, döntőben utolsó, odaadta sikerült, volt végzett, utána második, edzőjével inkább, Egy társaként, feleségként velem, éves dobogós, döntőben döntőben, Zoltánnak előtt, Ilyen értem, vele hogy, egy kapcsolatban, férjében mély, kvótát menni, megemlítette mély, szerezni Gabival, Hozzátette felkészülést, ezért mint, bizalma most, gondjaim Kammerer, szabadságnak sikerült, lelkiismeretesen hogy, sokat kijönnie, edzőjével volt, kis lett, együtt döntő, érmet helyen, kell évet, Kammerer odaadta, inkább méteren, fiatalabb kell, vízre sikerült, jövő jönnie, Gabriellával korábban, nemcsak döntőben, miután méteren, mezőny tudtak, Kiemelte sikerült, volt méteren, elkezdené vízre, szombati éltem, mondta hogy, lehetünk kijönnie, velem mondta, Ilyet egyesben, volt amit, versenyzőtársával magam, címvédőként jövő, fogalmazott Zoltánnak, versenyeztünk helyen, kellett pályám, soha nem, középfutamom fogalmazott, egyesben volt, helyen méteren, magam fűzte, középfutamom reményében, tudtak korábban, látszik kihoztuk, ezért versenyzőtársával, inkább mindig, amit inkább, mozgásom hogy, Számomra vállalok, óta sikerült, mint rendült, volt ahhoz, Kammerer meg, bízik mondta, kajak mozgását, így szemben,