23242526272829
30

Azeri-magyar - Bakui győzelmével csoportja élén a magyar válogatott
Kis Tamás, az MTI különtudósítója jelenti:
A magyar labdarúgó-válogatott Azerbajdzsánban aratott 3-1-es sikerével csoportja élére ugrott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttesének első két gólját a középhátvéd Willi Orbán szerezte, majd Mahir Madatov ugyan szépített a 70. percben, de a válogatottban most bemutatkozó Holman Dávid egy perccel később eldöntötte a három pont sorsát.

A magyarok hatodszor találkoztak az azeriekkel, mérlegük pedig hibátlan maradt a mostani sikerrel. Egy rossz sorozatot is lezártak, ugyanis legutóbb majdnem három éve, 2016 októberében győztek idegenben. A lettországi sikert követően két döntetlen mellett hatszor kikapott a nemzeti együttes vendégként.

Az E csoportban így most a magyaroknak és a világbajnoki ezüstérmes horvátoknak hat pontjuk van, de az egymás elleni összevetésben a márciusi budapesti győzelmük miatt a magyarok állnak jobban.

A válogatott jövő kedden Wales csapatát látja vendégül a Groupama Arénában.

Eb-selejtező, E csoport, 3. játéknap:Azerbajdzsán-Magy arország 1-3 (0-1)--------------------- --------------Baku, 8000 néző, v: Kevin Blom (holland)

gólszerzők: Madatov (70.), illetve Orbán (18., 53.), Holman (71.)

sárga lap: Hüszejnov (38.), Medvegyev (59.), illetve Szoboszlai (28.), Kleinheisler (67.), Németh (87.)

Azerbajdzsán:

-------------Szalahat Agajev - Makszim Medvegyev, Badavi Hüszejnov, Rahil Mammadov, Anton Krivocjuk - Richard Almeida, Gara Garajev, Dmitrij Nazarov (Rüfat Dadasov, 86.) - Mahir Madatov (Araz Abdullajev, 74.), Renat Dadasov (Agabala Ramazanov, 59.), Ramil Sejdajev

Magyarország:

-------------Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Willi Orbán, Baráth Botond, Korhut Mihály - Nagy Ádám, Kleinheisler László (Pátkai Máté, 72.) - Dzsudzsák Balázs (Németh Krisztián, 86.), Szoboszlai Dominik (Holman Dávid, 58.), Nagy Dominik - Szalai Ádám

I. félidő:

----------

18. perc: a Dzsudzsák buktatásáért megítélt szabadrúgást maga a sértett végezte el a jobb oldalról, a beívelt labdát pedig a hosszú oldalon érkező Orbán fejelte közelről az azeri kapu jobb oldalába (0-1).

II. félidő:

-----------

53. perc: Dzsudzsák szögletét Szalai fejelte kapura az ötösről, Agajev védett, de a kipattanót Baráth a kapu felé kotorta, Orbán pedig szinte a gólvonalról passzolt a hálóba (0-2).

70. perc: a csereként beállt Ramazanov kapott jó kiugratást a bal oldalon, kapura lőtt, lövését Gulácsi a túloldalra ütötte, ott azonban üresen érkezett Madatov, és a hálóba passzolt (1-2).

71. perc: Kleinheisler gurította a labdát az üresen érkező Holman elé az azeri tizenhatos jobb sarkánál, a válogatottban most bemutatkozó játékos pedig a rövid felső sarokba lőtte azt (1-3).

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a kedden elhunyt svéd Lennart Johanssonról, aki 1990 és 2007 között volt az európai szövetség (UEFA) elnöke.

Mindkét együttes játékosai nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, amelyet az első percekben inkább a kemény belépők, az adok-kapok jellemzett. A labda többet volt a magyaroknál, az azeriek leginkább a védekezés stabilitására koncentráltak, de egy-két alkalommal azért eljutottak Gulácsi kapujáig, veszélyeztetniük viszont nem sikerült.

A jég magyar szempontból a 18. percben tört meg, Orbán gólja pedig rákényszerítette a házigazdákat, hogy nyíltabb futballt játsszanak. Az azeriek ezt meg is tették, így több lehetőség és nagyobb terület nyílt a magyaroknak az ellentámadásokra, amelyek egyikéből Dzsudzsák lőhetett tisztán kapura, de Agajev védeni tudott.

A hazaiaknak egy szögletet követően volt nagy gólhelyzetük, azonban az ötös sarkáról nem tudták Gulácsi kapuja felé lőni a labdát. A félidő hajrájában némi zavart tudtak okozni az azeriek a magyar tizenhatosnál, gólt azonban nem szereztek.

Szünet után az első veszélyes támadást a magyarok vezették, Kleinheisler a befejezésnél fél méterrel a hazai kapu jobb oldala mellé lőtt 17 méterről. Néhány perccel később Dzsudzsák 25 méterről ellőtt szabadrúgását Agajev védte bravúrral, majd a szöglet után Kleinheisler próbálkozhatott 15 méterről, de az azeri kapus ismét hárított. A magyarok a kapujához szegezték az ellenfelet, egymás után végezték el a szögleteket, s az egyik sarokrúgás után Orbán duplázni tudott.

Ezután valamelyest megélénkült az azeriek játéka, s hamarosan szépíteniük is sikerült, de mindössze egy percig örülhettek, mert az újonc Holman Dávid góllal mutatkozott be a válogatottban. A hajrában a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy Marco Rossit a holland játékvezető a 87. percben felküldte a lelátóra, gól azonban már nem született, a magyarok pedig megérdemelten vitték el a három pontot a bakui Bakcell Arénából.

Címkék: selejtezősorozatban, Azerbajdzsánban, különtudósítója, válogatott, sikerével, csoportja, labdarúgó, bajnoki, aratott, jelenti, magyar, rákényszerítette, veszélyeztetniük, ellentámadásokra, próbálkozhatott, gyászszünettel, stabilitására, koncentráltak, válogatottban, összevetésben, szabadrúgását, válogatottban, megérdemelten, tizenhatosnál, válogatottban, buktatásáért, Kleinheisler, szabadrúgást, gólhelyzetük, Kleinheisler, Magyarország, Azerbajdzsán, világbajnoki, Azerbajdzsán, Magyarország, Kleinheisler, Johanssonról, Kleinheisler, Kleinheisler, befejezésnél, házigazdákat, együttesének, középhátvéd Willi, válogatottban most, perccel később, három pont, magyarok hatodszor, mostani sikerrel, rossz sorozatot, lettországi sikert, nemzeti együttes, világbajnoki ezüstérmes, egymás elleni, Marco Rossi, Willi Orbán, Mahir Madatov, Holman Dávid, Groupama Arénában, Kevin Blom, Makszim Medvegyev, Badavi Hüszejnov, Rahil Mammadov, Anton Krivocjuk, Richard Almeida, Gara Garajev, Dmitrij Nazarov, Rüfat Dadasov, Araz Abdullajev, Renat Dadasov, Agabala Ramazanov, Ramil SejdajevMagyarország, Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Korhut Mihály, Nagy Ádám, Kleinheisler László, Pátkai Máté, Dzsudzsák Balázs, Németh Krisztián, Szoboszlai Dominik, Nagy Dominik, Szalai ÁdámI, Lennart Johanssonról, Marco Rossit, Bakcell Arénából,
2019.06.08. 20:31