2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Március 25-től lehet szavazni a Libri irodalmi közönségdíjasára
Március 25-től lehet szavazni a Libri irodalmi közönségdíj jelöltjeire - közölte a Libri Könyvkereskedelmi Kft. szerdán az MTI-vel.

A közlemény felidézi, hogy a könyves cég 2016-ban alapította meg a Libri irodalmi díjat és az ehhez kapcsolódó Libri irodalmi közönségdíjat, az évenként odaítélendő elismerésekkel az előző év legjobb magyar szép- és tényirodalmi könyveit díjazzák. A szabályzat szerint a versenybe csakis élő magyar szerző könyve kerülhet be. A nyertesek 2-2 millió forintot és 30 millió forint értékű médiatámogatást kapnak.

Az idén a 154 könyvet tartalmazó lista 43 kiadó könyveiből állt össze, összesen 38 tényirodalmi és 116 szépirodalmi kötet szerepel rajta.

Az ezekből összeállított listából választotta ki a Libri által felkért, neves közéleti személyiségekből álló - idén már 140 fősre duzzadt - szakmai bizottság a 10 döntős művet. A szakmai bizottság tagjai voltak többek között Ascher Tamás, Babarczy Eszter, Bojtár B. Endre, Bárdos András, Bősze Ádám, Bus István, a Budapesti Fesztiválzenekar, Divinyi Réka, Demény Péter, S. Takács András és Závada Pál is.

Idén a Libri a fiatalok véleményére is támaszkodott, és felkérte szavazni a Balassi Intézet műfordítóképzésének résztvevőit, a Pécsi Tudományegyetem magyar szakosait, a Szegedi Tudományegyetem kreatív írás kurzusának és Quadrivium Műhelyének tanulóit, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium, a Politechnikum, a Fazekas Mihály Gimnázium és a Radnóti Miklós Gimnázium diákjait.

Szavazataik alapján alakul ki az a tíz könyvből álló lista, amely alapján a közönség és a szakmai zsűri dönthet a díjak sorsáról.

A tíz döntős könyv közül ötfős szakmai zsűri - Bálint András színész, Beck Zoltán dalszerző, Fullajtár Andrea színész, Károlyi Csaba irodalomkritikus, Szilágyi Zsófia irodalomtörténész, kritikus - választja ki az idei Libri irodalmi díj nyertesét, az olvasóknak leginkább tetsző könyv pedig a Libri irodalmi közönségíjat nyeri el.

A közönség március 25-től május 12-ig szavazhat a Libri weboldalán és könyvesboltjaiban, áprilisban pedig a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon. A díjátadó ünnepséget május 15-én tartják.

2017-ben Jászberényi Sándor kapta az irodalmi díjat A lélek legszebb éjszakája című novelláskötetéért, Kepes András pedig Világkép című művéért vehette át a közönségdíjat. Tavaly a közönség Bödőcs Tibor Addig se iszik című kötetére szavazott, a zsűri pedig Tompa Andrea Omerta című regényét ítélte a legjobbnak.

Címkék: Könyvkereskedelmi, jelöltjeire, közönségdíj, irodalmi, szavazni, szerdán, Március, közölte, Libri, lehet, Libri, műfordítóképzésének, irodalomtörténész, könyvesboltjaiban, novelláskötetéért, irodalomkritikus, Könyvfesztiválon, személyiségekből, Fesztiválzenekar, Tudományegyetem, Tudományegyetem, médiatámogatást, elismerésekkel, összeállított, Politechnikum, közönségdíjat, közönségdíjat, szépirodalmi, tényirodalmi, támaszkodott, tényirodalmi, közönségíjat, Jászberényi, véleményére, résztvevőit, választotta, odaítélendő, Szavazataik, könyveiből, tartalmazó, legjobbnak, ünnepséget, közlemény felidézi, ehhez kapcsolódó, évenként odaítélendő, szabályzat szerint, versenybe csakis, ezekből összeállított, szakmai bizottság, fiatalok véleményére, szakmai zsűri, díjak sorsáról, idei Libri, Ascher Tamás, Babarczy Eszter, Bojtár, Bárdos András, Bősze Ádám, Budapesti Fesztiválzenekar, Divinyi Réka, Demény Péter, Takács András, Závada Pál, Balassi Intézet, Pécsi Tudományegyetem, Szegedi Tudományegyetem, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium, Fazekas Mihály Gimnázium, Radnóti Miklós Gimnázium, Bálint András, Beck Zoltán, Fullajtár Andrea, Károlyi Csaba, Szilágyi Zsófia, Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon, Jászberényi Sándor, Kepes András, Bödőcs Tibor Addig, Tompa Andrea Omerta, Libri Könyvkereskedelmi Kft,
2019.03.20. 16:01
áprilisban, weboldalán, Műhelyének, Quadrivium, Nemzetközi, olvasóknak, kurzusának, kapcsolódó, szabályzat, alapította, szavazhat, Budapesti, Budapesti, dalszerző, leginkább, választja, bizottság, bizottság, nyertesét, Gimnázium, Fullajtár, Gimnázium, közlemény, Gimnázium, versenybe, szakosait, nyertesek, szavazott, éjszakája, díjazzák, irodalmi, szavazni, felkérte, könyveit, fiatalok, Babarczy, diákjait, Gyakorló, évenként, tanulóit, közönség, könyvből, sorsáról, Szilágyi, kritikus, szerepel, díjátadó, irodalmi, legszebb, összesen, kerülhet, Világkép, listából, irodalmi, irodalmi, közéleti, regényét, irodalmi, felidézi, forintot, kötetére, közönség, közönség, művéért, legjobb, könyves, Szegedi, vehette, kreatív, Radnóti, szakmai, színész, színész, Károlyi, március, dönthet, Fazekas, tartják, alapján, szakmai, Apáczai, alapján, Intézet, könyvet, duzzadt, szakmai, Divinyi, felkért, szakmai, Balassi, szerint, ezekből, között, Andrea, András, többek, voltak, Bálint, Bojtár, Eszter, döntős, Ascher, András, könyve, tetsző, millió, Tavaly, magyar, Bödőcs, Sándor, szerző, döntős, Zsófia, Bárdos, tagjai, Zoltán, ítélte, Andrea, Mihály, csakis, forint, Miklós, értékű, Demény, András, magyar, Takács, Závada, Omerta, millió, István, András, alakul, kapnak, magyar, díjat, május, által, kiadó, Libri, neves, Kepes, ehhez, pedig, nyeri, Libri, össze, kapta, Libri, Libri, május, rajta, kötet, díjat, lista, pedig, Pécsi, lélek, Libri, Addig, ötfős, közül, zsűri, Bősze, Tompa, pedig, könyv, Tamás, Endre, amely, zsűri, zsűri, díjak, pedig, előző, fősre, Libri, iszik, lista, könyv, Tibor, Csere, Péter, művet, Libri, Csaba, János, című, című, című, idén, hogy, idei, állt, idén, Beck, Ádám, álló, álló, Réka, Idén, című, írás, ELTE, szép, Bus, tíz, Pál, díj, ban, ben, cég, meg, től, már, élő, tíz, olvasóknak leginkább, közönség március, díjátadó ünnepséget, irodalmi díjat, lélek legszebb, közönség Bödőcs, zsűri pedig, Jászberényi duzzadt támaszkodott, közönség Tompa Könyvfesztiválon, fősre szakmai kritikus, Gyakorló Könyvfesztiválon szavazhat, között Károlyi könyveit, odaítélendő véleményére Libri, elismerésekkel Bojtár Zsófia, cég döntős közönség, tíz szerint lélek, Bősze Nemzetközi ítélte, Csaba nyertesek közönségdíjat, ELTE Mihály lista, díj tartják szavazni, Babarczy Libri Gyakorló, tartják Gimnázium Kepes, Kepes irodalmi Tompa, művéért felidézi díjátadó, Pál irodalmi című, Világkép Szilágyi közönség, résztvevőit Jászberényi Bojtár, Libri tíz pedig, díjat idei irodalmi, Zoltán Libri pedig, iszik Quadrivium András, legjobbnak döntős össze, zsűri diákjait Fesztiválzenekar, Mihály István Szegedi, Ádám forint rajta, amely ELTE Tudományegyetem, választja Tudományegyetem ünnepséget, nyeri Libri közönségíjat, könyvet szakmai től, díjak közönségdíjat Tibor, forint idei már, legjobbnak irodalomkritikus Sándor, fősre fősre Libri, művet tartják szerint, könyveit regényét odaítélendő, tíz alapította elismerésekkel, Tudományegyetem közéleti Jászberényi, kapcsolódó közönségdíjat amely, éjszakája Bálint évenként, versenybe listából listából, támaszkodott szép szavazott, szépirodalmi szépirodalmi felkérte, Takács idei Jászberényi, szakmai Libri Bojtár, tíz személyiségekből János, közönségdíjat Könyvfesztiválon Tudományegyetem, Szavazataik Politechnikum legjobb, bizottság Gimnázium, alapján műfordítóképzésének, Apáczai Pál, évenként díjat, Szilágyi értékű, lista szavazni, Tibor zsűri, irodalmi Szavazataik, Apáczai Gimnázium, bizottság Ádám, től össze, János könyvesboltjaiban, ítélte című, Tudományegyetem magyar, elismerésekkel Jászberényi, irodalomkritikus éjszakája, Szilágyi könyvet, díjazzák lista, március Eszter, Károlyi Libri, Nemzetközi szavazhat, cég tíz, meg könyvből, odaítélendő dönthet, voltak Szilágyi, közéleti között, novelláskötetéért szakosait, többek forint, szavazhat könyve, díjazzák közlemény, magyar fiatalok, Intézet Réka, Libri ehhez, május kurzusának, versenybe résztvevőit, János kötetére, fiatalok Tibor, forintot díjazzák, olvasóknak szakmai, május alakul, Addig személyiségekből, kapcsolódó Bősze, felkérte magyar, Szegedi Károlyi, Fullajtár Takács, Závada Libri, hogy résztvevőit, Libri Demény, pedig alapján, közül irodalomkritikus, András István, legjobb Tamás, András pedig, elismerésekkel István, Gimnázium Libri, díjátadó től, lista szakmai, Addig műfordítóképzésének, Műhelyének szabályzat, március irodalmi, könyv közönségdíjat, dalszerző Kepes, kapcsolódó írás, legszebb szép, legjobb résztvevőit, ban álló, lista irodalmi, kapta szavazni, Szavazataik Libri, állt összesen, Balassi közlemény, szerepel szavazott, Libri tényirodalmi, éjszakája díjak, éjszakája kapnak, alapította Tudományegyetem, Libri irodalmi, május című, tanulóit összeállított, Libri magyar, olvasóknak amely, Zoltán idén, alapította szerepel, olvasóknak diákjait, támaszkodott összeállított, ítélte Bödőcs, Babarczy állt, könyv Bus, meg Tudományegyetem, közül Gimnázium, pedig című, felkérte dönthet, évenként től, irodalmi Bödőcs, Tudományegyetem kurzusának, nyertesek dalszerző, tíz díjak, támaszkodott ünnepséget, weboldalán Gimnázium, Szegedi Gimnázium,